Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է Shell-ի մուտքը հայկական շուկա
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է բրիտանա-նիդերլանդական Shell ընկերության ԱՊՀ և Մերձավոր Արևելքի երկրների գծով փոխտնօրեն Ջոանա Քուենսբերգի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է հեղինակավոր ընկերության մուտքը հայկական շուկա, որի առաջին բենզալցակայանը հունիսի 29-ին բացվել է Երևանում: Նիկոլ Փաշինյանը վստահություն է հայտնել, որ ընկերությունն իր գործունեությամբ նոր որակ և բիզնես մշակույթ կներդնի հայկական շուկայում: Վարչապետն ընկերությանը մաղթել է հաջողություններ և ընդգծել, որ կառավարությունը շարունակելու է հետևողական քայլերը բիզնես միջավայրի բարելավման ուղղությամբ:
Ջոանա Քուենսբերգը շնորհակալություն է հայտնել կառավարությանը՝ ՀՀ-ում Shell ընկերության ներգրավմանն աջակցելու համար և մանրամասներ փոխանցել հետագա ծրագրերի վերաբերյալ: Տեղեկացվել է, որ առաջիկա 5 տարիների ընթացքում ընկերությունը նախատեսում է Երևանում և բոլոր մարզերում գործարկել 25 բենզալցակայան, որտեղ կմատուցվեն նաև տարբեր այլ ծառայություններ:

Prime Minister Nikol Pashinyan received the delegation led by Joana Kuensberg, deputy director for CIS and Middle East countries of the British-Dutch Shell company.
The Prime Minister welcomed the entry of the prestigious company into the Armenian market, whose first gas station was opened in Yerevan on June 29. Nikol Pashinyan expressed confidence that the company will introduce new quality and business culture to the Armenian market with its activities. The Prime Minister wished the company success and emphasized that the government will continue consistently improving the business environment.
Joanna Kuensberg thanked the government for supporting Shell's involvement in Armenia and provided details on further plans. It was reported that within the next five years, the company plans to operate 25 gas stations in Yerevan and all marzes, where various other services will also be provided.