Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է Shell-ի մուտքը հայկական շուկա
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է բրիտանա-նիդերլանդական Shell ընկերության ԱՊՀ և Մերձավոր Արևելքի երկրների գծով փոխտնօրեն Ջոանա Քուենսբերգի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է հեղինակավոր ընկերության մուտքը հայկական շուկա, որի առաջին բենզալցակայանը հունիսի 29-ին բացվել է Երևանում: Նիկոլ Փաշինյանը վստահություն է հայտնել, որ ընկերությունն իր գործունեությամբ նոր որակ և բիզնես մշակույթ կներդնի հայկական շուկայում: Վարչապետն ընկերությանը մաղթել է հաջողություններ և ընդգծել, որ կառավարությունը շարունակելու է հետևողական քայլերը բիզնես միջավայրի բարելավման ուղղությամբ:
Ջոանա Քուենսբերգը շնորհակալություն է հայտնել կառավարությանը՝ ՀՀ-ում Shell ընկերության ներգրավմանն աջակցելու համար և մանրամասներ փոխանցել հետագա ծրագրերի վերաբերյալ: Տեղեկացվել է, որ առաջիկա 5 տարիների ընթացքում ընկերությունը նախատեսում է Երևանում և բոլոր մարզերում գործարկել 25 բենզալցակայան, որտեղ կմատուցվեն նաև տարբեր այլ ծառայություններ:

Никол Пашинян приветствовал выход Shell на рынок Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с заместителем директора по странам СНГ и Ближнего Востока британо-голландской компании Shell Джоаной Куэнсберг.
Премьер-министр приветствовал выход на рынок Армении престижной компании, первая АЗС которой была открыта в Ереване 29 июня. Никол Пашинян выразил уверенность, что своей деятельностью компания представит на армянском рынке новое качество и культуру бизнеса. Премьер-министр пожелал компании успехов и подчеркнул, что правительство продолжит последовательные шаги по улучшению бизнес-среды.
Джоанна Куэнсберг поблагодарила правительство за поддержку деятельности Shell в Армении и подробно рассказала о дальнейших планах. Сообщалось, что в течение следующих 5 лет компания планирует эксплуатировать 25 автозаправочных станций в Ереване и во всех марзах, где также будут предоставляться различные другие услуги.