Կայացել է հայ-լեհական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի և Լեհաստանի Հանրապետության զարգացման և տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ Գժեգոժ Պիեխովիակի համանախագահությամբ hունիսի 29-ին Երևանում կայացել է Հայ-լեհական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 7-րդ նիստը։
Քննարկվել են առևտրի, արդյունաբերության, գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության, բարձր տեխնոլոգիաների, տրանսպորտի, շրջակա միջավայրի, առողջապահության և այլ ոլորտներում համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
«Հայաստանի և Լեհաստանի միջև առևտրաշրջանառությունը տարեց տարի ավելանում է․ 2023 թ. հունվար-ապրիլին այդ ցուցաանիշը կազմել է 54.3 մլն ԱՄՆ դոլար, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 2.5 անգամ։ Մենք համոզված ենք, որ այս կարևոր հանդիպումը կարող է մեծ խթան հանդիսանալ երկկողմ համագործակցության ընդլայնման և գործարար կապերի ամրապնդման համար», - նշել է Վահան Քերոբյանը:

The session of the Armenian-Polish intergovernmental commission on economic cooperation was held
The 7th session of the Armenian-Polish Intergovernmental Commission on Economic Cooperation was held on June 29 in Yerevan under the co-chairing of RA Economy Minister Vahan Kerobyan and Poland's Deputy Minister of Development and Technologies, Grzegorz Piechowiak.
Several issues related to cooperation in trade, industry, agriculture, tourism, high technologies, transport, environment, healthcare, and other fields were discussed.
"The trade turnover between Armenia and Poland is increasing every year. In January-April 2023, this index was 54.3 million US dollars, which increased 2.5 times compared to the same period of the previous year. We are convinced that this important meeting can be a great stimulus for expanding bilateral cooperation and strengthening business ties," Vahan Kerobyan said.
As a result of the session, the minutes of the session of the intergovernmental commission were signed.