«Հայաստանը դառնում է ավելի լավ հասցե միջազգային խոշոր ներդրումների համար»․ Քերոբյան
ՀՀ էնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հունիսի 29-ին մասնակցել է Հայաստանում Shell ապրանքանիշի առաջին բենզալցակայանի բացման արարողությանը։
Shell-ն էներգետիկ և նավթաքիմիական գլոբալ ընկերությունների խումբ է: Ապրանքանիշի լիցենզավորված ներկայացուցիչը Հայաստանում «Ռոյալ Օյլ» ՍՊԸ-ն է, որը Shell-ի հետ համագործակցությամբ առաջիկա 5 տարիների ռազմավարության շրջանակում ծրագրում է հանրապետության տարբեր հատվածներում բացել շուրջ 25 Shell բենզալցակայան` նպատակ ունենալով ստեղծել նոր սերնդի բենզալցակայանների ցանց։
«ՀՀառավարությունը ստեղծում է բազմաթիվ նոր հնարավորություններ հեշտացնելու բիզնես միջավայրը նոր ներդրումների համար: Այսօր մենք տեսանք մեզ համար հիմնաքարային ներդրում, քանի որ Հայաստանում բացվեց Shell ապրանքանիշի առաջին բենզալցակայանը:
Shell-ն աշխարհի խոշորագույն 50 ընկերություններից է, և այսպիսի բրենդների ներկայությունը մեր երկրում կարող է խթան հանդիսանալ Հայաստանում միջազգային ներդրումների ակտիվացման առումով։ Սա միայն բենզալցակայան չէ, սա նոր մշակույթ է, քանի որ Shell-ն իր պրոդուկտների որակով և ծառայությունների մակարդակով կփոխի Հայաստանում բենզալցակայանների ոլորտում մատուցվող ծառայությունների նկատմամբ պահանջարկը, և մենք կտեսնենք որակական փոփոխութուն ընդհանուր շուկայում։ Այս առումով մեր ոգևորությունը շատ մեծ է։
Այս ընկերության ներկայությունը Հայաստանում ցույց է տալիս, որ Հայաստանը դառնում է ավելի լավ հասցե միջազգային խոշոր ներդրումների համար: Հեշտ չի եղել ընկերության մուտքը Հայաստան, և ես շնորհակալ եմ բոլորին համբերատար և համատեղ իրականացված արդյունավետ աշխատանքի համար»,- ասել է Վահան Քերոբյանը:

«Армения становится лучшим местом для крупных международных инвестиций». Керобян
Министр экономики РА Ваан Керобян 29 июня принял участие в церемонии открытия первой в Армении АЗС марки Shell.
Shell — группа глобальных энергетических и нефтехимических компаний. Лицензированным представителем бренда в Армении является ООО «Роял Ойл», которое в сотрудничестве с Shell планирует открыть около 25 АЗС Shell в разных уголках страны в рамках следующей 5-летней стратегии, с целью создания сети АЗС нового поколения.
«Администрация создает много новых возможностей для облегчения бизнес-среды для новых инвестиций. Сегодня мы увидели краеугольную инвестицию для нас, так как в Армении открылась первая заправочная станция под брендом Shell.
Shell входит в число 50 крупнейших компаний мира, и наличие таких брендов в нашей стране может стать стимулом для активизации международных инвестиций в Армению. Это не просто АЗС, это новая культура, потому что Shell изменит спрос на услуги, предоставляемые в сфере АЗС в Армении, качеством своей продукции и уровнем обслуживания, и мы увидим качественное изменение в общий рынок. В связи с этим наш энтузиазм очень высок.
Присутствие этой компании в Армении показывает, что Армения становится лучшим местом для крупных международных инвестиций. Компании было нелегко войти в Армению, и я благодарю всех за их терпеливую и эффективную совместную работу», - сказал Ваан Керобян.