ՀՀ ՆԳ նախարարն ընդունել է Եվրոպոլի գործադիր տնօրենին
ՀՀ ՆԳ նախարարն ընդունել է Եվրոպոլի գործադիր տնօրեն Քեթրին դը Բոլի գլխավորած պատվիրակությանըՀունիսի 27-ին ՀՀ ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանն ընդունել է Եվրոպոլի գործադիր տնօրեն Քեթրին դը Բոլի գլխավորած պատվիրակությանը և ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինին։
Հանդիպմանը մասնակցում էին Եվրոպոլի գործադիր տնօրենի աշխատակազմի ղեկավար Սեբաստիան Մորասը, Վերլուծության և ռազմավարական համակարգման ստորաբաժանման ղեկավար Թամարա Շքոթը, աշխատակազմի ավագ խորհրդական Իլյա Փուլովը, Նիդերլանդների Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Բալայանը։
ՆԳ նախարարության վարչական համալիրում ՆԳ նախարարը և պատվիրակությունների ղեկավարները, ՆԳ նախարարության ղեկավար կազմը, պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ դրեցին ու ծաղիկներ խոնարհեցին սահմանների պաշտպանության և ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհված ոստիկանների հիշատակը հավերժացնող հուշապատին։
ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը բարձր գնահատեց ՆԳ նախարարության և Եվրոպոլի միջև ձևավորված համագործակցությունը, ինչը ՆԳ նախարարության ոստիկանության բարեփոխումների ռազմավարության առաջնահերթություններից է։
Խոսելով ՆԳ նախարարությունում ընթացող բարեփոխումների մասին՝ Վահե Ղազարյանը կարևորեց այդ գործընթացում միջազգային գործընկերների դերակատարումը:
Եվրոպոլի գործադիր տնօրեն Քեթրին դը Բոլը շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Վահե Ղազարյանին շնորհավորեց Ներքին գործերի նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ։
Քեթրին դը Բոլը բարձր գնահատեց արդյունավետ համագործակցությունը՝ կարևորելով անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարում համատեղ իրականացվող աշխատանքները։
Ողջունելով ՆԳ նախարարությունում իրականացվող բարեփոխումները՝ նա այդ գործընթացին աջակցելու պատրաստակամություն հայտնեց:
Խոսեց նաև ծանր և կազմակերպված հանցավորության, ինչպես նաև ահաբեկչության դեմ պայքարում ԵՄ անդամ պետություններին ցուցաբերվող արդյունավետ աջակցության մասին։
ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինն իր խոսքում անդրադարձավ իրավապահ կառույցների արդյունավետ և շարունակական համագործակցությանը։

The RA Minister of Internal Affairs received the Executive Director of Europol
On June 27, RA Minister of Internal Affairs Vahe Ghazaryan received the delegation led by Europol Executive Director Catherine De Bolle and the head of the EU delegation in Armenia, Ambassador Andrea Victorin.
The meeting was attended by Sebastien Moras, Chief of Staff of the Executive Director of Europol; Tamara Schotte, Head of the Analysis and Strategic Coordination Department; Ilya Pulov, Senior Advisor of the Staff; Tigran Balayan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Kingdom of the Netherlands.
In the administrative complex of the Ministry of Internal Affairs, the Minister of Internal Affairs and heads of delegations, the leadership of the Ministry of Internal Affairs, members of the board laid a wreath and bowed flowers at the memorial wall commemorating the police officers who died while protecting the borders and performing official duties.
Minister of Internal Affairs Vahe Ghazaryan highly appreciated the cooperation between the Ministry of Internal Affairs and Europol, which is one of the priorities of the police reform strategy of the Ministry of Internal Affairs.
Speaking about the ongoing reforms in the Ministry of Internal Affairs, Vahe Ghazaryan emphasized the role of international partners in that process.
Executive Director of Europol, Catherine De Bolle, thanked for the warm welcome and congratulated Vahe Ghazaryan on his appointment as the Minister of Internal Affairs.
Catherine De Bolle highly appreciated the practical cooperation, highlighting the joint activities in the fight against transnational crime.
Welcoming the reforms implemented in the Ministry of Internal Affairs, she expressed her readiness to support that process.
She also spoke about adequate support to EU member states in the fight against serious and organized crime and terrorism.
In her speech, the head of the EU delegation in Armenia, Ambassador Andrea Victorin, referred to the law enforcement agency's effective and continuous cooperation.