Պրիգոժինը նվաստացրեց Պուտինին. Միխայիլ Պոդոլյակ
Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակը հիասթափված է Ռուսաստանում իշխանությունը զավթելու փորձից Պրիգոժինի հրաժարումից:
«Պրիգոժինի ֆենոմենալ ընտրությունը... Դուք գրեթե զրոյացրիք Պուտինին, վերահսկողության տակ առաք կենտրոնական իշխանությունը, հասաք Մոսկվա և հանկարծ... նահանջեցիք։
Որովհետև կասկածելի հեղինակություն ունեցող մի շատ կոնկրետ միջնորդ (Լուկաշենկոն) անվտանգության երաշխիքներ է խոստացել այն անձից (Պուտինից), ով հրամայել էր ձեզ ոչնչացնել այսօր առավոտյան»,- գրել է Պոդոլյակը:
Նրա խոսքով՝ թեև ոչ առանց օգուտի՝ Պրիգոժինը նվաստացրեց Պուտինին/պետությանը և ցույց տվեց, որ բռնության մոնոպոլիան այլևս չկա։

Prigozhin humiliated Putin; Mikhail Podolyak
Mykhail Podoliak, the adviser to the chief of staff of the President of Ukraine, is disappointed with Prigozhin's refusal to try to seize power in Russia.
"Prygozhin's outstanding choice... You almost eliminated Putin, brought the central government under control, reached Moscow, and suddenly... retreated.
Because a particular mediator of dubious authority (Lukashenko) has promised security guarantees from the person (Putin) who ordered your destruction this morning,” Podoliak wrote.
According to him, although not without merit, Prigozhin humiliated Putin/the state and showed that the monopoly of violence no longer exists.