Հնդկաստանի 23-ամյա քաղաքացու սպանությունը բացահայտվել է, սպանություն կատարողը հայտնաբերվել է
Հունիսի 19-ին, ժամը 00.55-ին, շտապօգնության 2-րդ ենթակայանից ոստիկանության Մաշտոցի բաժին հաղորդում էր ստացվել, որ Հասրաթյան փողոցի բենզալցակայանի մոտ երիտասարդի դիակ կա:
Ժամը 01.15-ին «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից է հաղորդում ստացվել. կրծքավանդակի կտրած-ծակած վերքով և գլխի վնասվածքով բուժօգնության էր տեղափոխվել 31-ամյա հնդիկ երիտասարդ։
Հասրաթյան փողոցի նշված հասցե մեկնած ոստիկանության օպերատիվ խումբը հայտնաբերել էր Հնդկաստանի Հանրապետության քաղաքացի 23-ամյա Այյապպան Սուրաջի դիակը՝ մեջքի հատվածում կտրած-ծակած վերքով:
Նախաձեռնվել էր քրեական վարույթ։
Ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի քրեական հետախույզների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է սպանությունը կատարած անձի ինքնությունը։
Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումների արդյունքում հունիսի 23-ին Մազմանյան փողոցում հայտնաբերվել, սպանությունը կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել և ոստիկանության Մաշտոցի բաժին է տեղափոխվել Հնդկաստանի Հանրապետության քաղաքացի 23-ամյա Աբին Բիժու Կումարի Սինդհուին։

Раскрыто убийство 23-летнего гражданина Индии, личность преступника установлена
19 июня в 00:55 из 2-й станции скорой помощи в Маштоцкое отделение полиции поступило сообщение о том, что возле заправки на улице Асратяна находится тело молодого человека.
В 01:15 поступило сообщение из Медицинского центра "Армения", что 31-летнего индийца доставили в скорую с резаной, колотой раной груди и черепно-мозговой травмой.
Оперативная группа полиции, выехавшая по адресу на улице Асратяна, обнаружила тело 23-летнего Айяппана Сураджа, гражданина Республики Индия, с резаной и колотой раной спины.
Личность лица, совершившего убийство, была установлена ​​благодаря оперативно-розыскным мероприятиям, проведенным оперуполномоченными Маштоцкого РОВД.
В результате оперативно-розыскных и следственных мероприятий, проведенных в рамках возбужденного уголовного дела, 23 июня на улице Мазманяна обнаружен задержанный по подозрению в убийстве и переведен в Маштоцкое отделение полиции.