Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ԱՄՆ Կանզասի նահանգապետին և ադյուտանտ գեներալ, ազգային գվարդիայի հրամանատարին
Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ԱՄՆ  Կանզասի նահանգապետին և ադյուտանտ գեներալ, ազգային գվարդիայի հրամանատարին
Հունիսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստան-Կանզաս գործընկերության 20-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Կանզաս նահանգի նահանգապետ Լորա Քելիին և ադյուտանտ գեներալ, ազգային գվարդիայի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Մայքլ Վեներդիին։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Կանզասի ազգային գվարդիայի միջև համագործակցության ներկայիս ընթացքը:
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ պաշտպանության նախարարի՝ նախորդ տարվա սեպտեմբեր ամսին Կանզաս նահանգ կատարած այցի ընթացքում համագործակցության նոր ուղղությունների շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքին։
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք արձանագրվել է փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում (արհեստավարժ սերժանտական համակարգ, խաղաղապահություն, ռազմական բժշկություն, կիբեռանվտանգություն, զինծառայողներին և նրանց ընտանիքներին առնչվող սոցիալական ապահովության ոլորտներում փորձի փոխանակում և այլն) պլանավորված համագործակցության առաջընթացը։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել համագործակցությունը, ինչպես նաև նախաձեռնել փոխգործակցության նոր ուղղություններ։

Сурен Папикян принял губернатора штата Канзас и генерал-адъютанта, командующего Национальной гвардией
23 июня министр обороны РА Сурен Папикян принял прибывших в Армению в рамках мероприятий, посвященных 20-летию партнерства Армения - Канзас
Во встрече также приняла участие посол США в Армении Кристина Куинн.
В ходе встречи обсуждался текущий ход сотрудничества между Министерством обороны РА и Национальной гвардией штата Канзас.
Была упомянута реализация договоренностей, достигнутых по новым направлениям сотрудничества в ходе визита министра обороны РА в штат Канзас в сентябре прошлого года.
В ходе встречи был зафиксирован ход запланированного сотрудничества по направлениям, представляющим взаимный интерес (профессиональная сержантская система, миротворчество, военная медицина, кибербезопасность, обмен опытом в области социального обеспечения военнослужащих и членов их семей и др.).
Достигнута договоренность о продолжении сотрудничества, а также инициировании новых направлений сотрудничества.