Տնօրենը վստահեցնում է՝ Երասխի մետալուրգիական գործարանի կառուցման հարցում հաստատակամ են
Երասխում կառուցվող մետալուրգիական գործարանի՝ GTB հոլդինգի տնօրեն Տիրան Հակոբյանը հայտարարել է, թե այդ գործարանը Հայաստանի այլ հատվածներում կառուցելու տարբեր առաջարկներ են եղել, բայց նպատակաուղղված կերպով ընտրվել է Երասխը՝ երկրի սահմանամերձ գոտին զարգացնելու համար։
Նա նշել է, որ ադրբեջանական ԶՈՒ-ն գործարանի տարածքն է թիրախավորել՝  նպատակ ունենալով խոչընդոտելու դրա կառուցումը. «Իրենք թիրախավորում են տեխնիկան և աշխատող մարդկանց, փորձում են խոչընդոտել գործարանի կառուցումը: Թե ինչու են այդպես անում, դա էլ է պարզ, որովհետև չեն ուզում, որ տնտեսական հզորացման հասնենք, իսկ մեր գործարանը բավականին լուրջ ներդրում կունենա Հայաստանի տնտեսության մեջ։ Ամբողջական կառուցելուց հետո տարեկան 200-250 հազար տոննա ամրան ենք արտադրելու»։
Տնօրենը շեշտել է, որ հաստատակամ են շարունակելու շինարարությունը, և որոշակի տեխնիկական հարցեր կարգավորելուց ու ճշտելուց հետո աշխատանքները կվերսկսվեն. «Մեր կտորում վստահ ենք, որ գտնվում ենք ՀՀ ինքնիշխան տարածքում, և՛ մենք, և՛ մեր զինվորականները հաստատակամ ենք շարունակելու։ Խուճապ չկա, բայց, իհարկե, անհանգստացած ենք»։
Հակոբյանը նաև տեղեկացրել է, որ այս պահին ընդհանուր աշխատողները մոտ 200 հոգի են, որոնցից գրեթե 70-ը Հնդկաստանի քաղաքացիներ են։

The director assures that they are determined to build the Yeraskh metallurgical plant
Tiran Hakobyan, director of the metallurgical plant being built in Yeraskh, GTB Holding, stated that there were various proposals to build this plant in other parts of Armenia. Still, Yeraskh was purposefully chosen to develop the border zone of the country.
He noted that the Azerbaijani Armed Forces targeted the factory's territory to obstruct its construction, "They are targeting equipment and working people, trying to obstruct the construction of the factory. Why they do that is clear because they don't want us to achieve economic empowerment, and our factory will make quite a serious contribution to the economy of Armenia. After the complete construction, we will produce 200-250 thousand tons of rebar annually."
The director emphasized that they are determined to continue the construction, and after settling and clarifying specific technical issues, the work will resume, "We are confident that we are in the sovereign territory of RA; we and our military will continue steadfastly. There is no panic, but of course, we are worried."
Hakobyan also informed that the total number of employees is about 200, of which almost 70 are Indian citizens.