ԱԱԾ սահմանապահն ադրբեջանական կրակոցների հետևանքոով վիրավորում է ստացել
ՀՀ ԱԱԾ-ից հայտնում են, որ հունիսի 15-ին՝ ժամը 13:35-ին, Տեղի հատվածում Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով վիրավորում է ստացել ԱԱԾ սահմանապահ ծառայության զինծառայողը:
Վիրավոր զինծառայողի առողջական վիճակի վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն:
Հիշեցնենք, ավելի վաղ ԱԱԾ-ն հայտնել էր, որ հունիսի 15-ին՝ ժամը 08:40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության մի խումբ զինծառայողներ Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ են կատարել՝ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու նպատակով: Հայկական կողմի ձեռնարկած միջոցների արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայողների առաջխաղացման և ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու փորձը կանխվել է:

Пограничник СНБ ранен в результате обстрела азербайджанской стороны
СНБ РА сообщает, что 15 июня в 13:35 в результате обстрела со стороны ВС Азербайджана в районе Теха ранен военнослужащий пограничной службы СНБ.
О состоянии здоровья раненого военнослужащего будет предоставлена ​​дополнительная информация.
Напомним , ранее СНБ сообщала, что 15 июня около 08:40 группа военнослужащих Пограничной службы Азербайджана предприняла попытку продвинуться в направлении моста Хакари с целью установить флаг на территории Республика Армения. В результате предпринятых армянской стороной мер было предотвращено продвижение азербайджанских военнослужащих и попытка водружения флага на территории Республики Армения.