«Այս պահին իրավիճակը հարաբերականորեն կայուն է․ որևէ զինատեսակից կրակոցներ չկան», - այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանն՝ անդրադառնալով Երասխի կրակոցներին։
Սարգսյանի խոսքով՝ հետագայում կպարզվի, թե հատկապես ում կամ ինչն են թիրախավորել ադրբեջանցիները․ «Որոշակի լարվածության միտում նկատվում է։ Առաջին օրերին ադրբեջանական մամուլը և, առհասարակ, Ադրբեջանը ապատեղեկատվություն էր տարածում․ դրանց, որպես կանոն, հաջորդում են որոշակի քայլեր»,- ասաց նախարարի տեղակալը՝ նշելով, որ այս գործելաոճը բացասական հետևանքներ է առաջացնում ու վնասում գործընթացին։
Սարգսյանն ասաց, որ իր տեղեկությունների համաձայն՝ Երասխի հատվածում հեռահար կրակոցներ են եղել, և առաջխաղացման որևէ քայլ տեղի չի ունեցել։

There were long-range shots in the Erash area. there is no promotion;" Sargsyan
"At the moment, the situation is relatively stable. There are no shots from any weapon," Deputy Minister of Defense Arman Sargsyan said in a briefing with journalists today, referring to the shootings in Yeraskh.
According to Sargsyan, in the future, it will be clear who or what the Azerbaijanis targeted, "A certain tendency of tension is observed. In the first days, the Azerbaijani press and Azerbaijan spread misinformation. As a rule, certain steps follow them," said the deputy minister, noting that this way of working causes negative consequences and harms the process.
Sargsyan said that according to his information, there were long-range shootings in the Yeraskh sector, and no progress was made.