Սուրեն Պապիկյանն ու Իրանի դեսպանն անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի
Հունիսի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին` Հայաստանում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-իրանական համագործակցության ընթացքն ու հեռանկարները, կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ։
Հանդիպման ավարտին նախարար Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Զոհուրիին՝ Հայաստանում պաշտոնավարման ընթացքում հայ-իրանական հարաբերությունների ամրապնդման ու համագործակցության արդյունավետության բարձրացման համար` մաղթելով հաջողություններ հետագա աշխատանքային գործունեության մեջ։

Сурен Папикян и посол Ирана коснулись вопросов региональной безопасности
14 июня министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Иран в РА Аббаса Бадахшана Зохури в связи с завершением его дипломатической миссии в Армении.
В ходе встречи стороны обсудили ход и перспективы армяно-иранского сотрудничества, обменялись мнениями по вопросам региональной безопасности.
В завершение встречи министр Папикян поблагодарил посла Зохури за укрепление армяно-иранских отношений и повышение эффективности сотрудничества в период его пребывания в Армении, пожелав ему успехов в дальнейшей работе.