Ադրբեջանի ԶՈւ-ն կրակ է բացել Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ․ ՀՀ ՊՆ
Հունիսի 13-ին՝ ժամը 18:40-ին, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Ինչպես հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն, հայկական կողմում տուժածներ չկան:
«Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր վերը նշված ուղղությամբ ժամը 17:40-ին ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները  կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը: Ադրբեջանի ՊՆ-ն այդ հաղորդագրությամբ նախ տեղեկատվական հիմք է ստեղծել, ապա կրակ բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ»,- ասված է հայտարարությունում:

Вооруженные силы Азербайджана открыли огонь в направлении армянских позиций, расположенных на Ерасхском направлении. Министерство обороны
13 июня в 18:40 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия разного калибра по армянским позициям, расположенным в районе Ерасха.
Сообщение МО Азербайджана о том, что якобы в 17:40 в указанном направлении подразделения ВС Армении открыли огонь по азербайджанским позициям, не соответствует действительности.
МО Азербайджана этим сообщением сначала создало информационную базу, а затем открыло огонь по армянским позициям - говорится в сообщении.