ԱՆԻՖ-ի «Ձեռնարկատեր + պետություն» ներդրումային ֆոնդի ֆինանսական աճը կազմում է +12.8%
ԱՆԻՖ-ի «Ձեռնարկատեր + պետություն» ներդրումային ֆոնդը պատվիրակել է ֆոնդի 2021-2022 թվականների զուտ ակտիվների արժեքի հաշվարկ, որի արդյունքներով ֆոնդը գրանցել է կատարողական բարձր ցուցանիշներ, որոնք էապես գերազանցում են այլ հանրային միջոցների կառավարմամբ ստացված արդյունքները։ Այսպես` ֆոնդի ֆինանսական աճը կազմում է +12.8%, իսկ դրամի արժևորման գործոնի անտեսման դեպքում աճը կկազմեր +19.6%։ Նշենք, որ հետազոտությունն անցկացվել է անկախ գնահատողի կողմից։
Հիշեցնենք, որ ԱՆԻՖ-ի «Ձեռնարկատեր + պետություն» ներդրումային ֆոնդի առաջին գործարքը կնքվել է 2021 թվականին և այս կարճ ժամանակահատվածում գրանցած նման արդյունքը խոսուն ցուցանիշ է։
Ֆոնդն առաջարկում է բաժնեմասային ֆինանսավորում տեղական բիզնես նախագծերին։ Ընդհանուր առմամբ գնահատվել է ֆոնդի ողջ պորտֆելը։ Պորտֆելային ընկերությունների մեջ են մտնում այնպիսի հաջողված բիզնես ծրագրեր, ինչպիսիք են Հարդ Ռոք Կաֆե Երևանը, Հայր և որդի Երեմյանների հետ համատեղ՝ «Սերմից՝ ֆերմա» և մի շարք այլ ներդրումային ծրագրեր, որոնց մասին մանրամասն տեղեկատվությունը ներկայացված է ԱՆԻֆ-ի կայքում։

Финансовый рост инвестиционного фонда АНИФ «Предприниматель + Государство» составил +12,8%
Инвестиционный фонд ANIF «Предприниматель + Государство» делегировал расчет стоимости чистых активов фонда на 2021-2022 годы, по результатам которого фонд зафиксировал высокие показатели эффективности, которые значительно превышают результаты, полученные менеджментом других государственных фондов. Таким образом, финансовый рост фонда составляет +12,8%, а если не учитывать фактор девальвации драма, то рост составит +19,6%. Обратите внимание, что опрос проводил независимый оценщик.
Напомним, что первая сделка инвестиционного фонда «Предприниматель + Государство» АНИФ была подписана в 2021 году, и такой результат, зафиксированный за этот короткий период, является показательным показателем.
Фонд предлагает долевое финансирование местных бизнес-проектов. В целом оценивался весь портфель фонда. В портфель компаний входят такие успешные бизнес-проекты, как Hard Rock Cafe Yerevan, «От семян до фермы» совместно с Отцом и Сыном Еремянами и ряд других инвестиционных проектов, подробная информация о которых представлена ​​на сайте ANIF.