Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Ռուսաստանի օրվա առիթով:
Վլադիմիր Պուտինին ուղղված ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և բոլոր ռուսաստանցիներին Ռուսաստանի օրվա առթիվ՝ նշանակալից տոնի, որն ընդգծում է ռուսաստանյան ժողովրդի խորը նվիրվածությունը պետականության ակունքներին:
Հայաստանի և Ռուսաստանի՝ ժամանակի փորձառությունն անցած և հարուստ պատմություն ունեցող դաշնակցային հարաբերությունները վերջին երեսուն տարիների ընթացքում հասել են որակական նոր մակարդակի։ Մեր երկրների ակտիվ և արդյունավետ փոխգործակցությունն ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ միջազգային օրակարգի հարցերի շուրջ ընդգծում է մեր ժողովուրդների միջև փոխշահավետ հարաբերությունները խորացնելու մեր ընդհանուր մտադրությունը՝ փոխադարձ հարգանքի և միմյանց շահերը հաշվի առնելու սկզբունքների հիման վրա։
Վստահ եմ, որ Հայաստանը և Ռուսաստանը, հետևողականորեն զարգացնելով կառուցողական կապերը, կշարունակեն բազմաբնույթ համագործակցության առաջանցիկ զարգացումը, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության ապահովման նպատակով։
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Օգտվելով առիթից, ցանկանում եմ ևս մեկ անգամ շնորհավորել Ձեզ տոնի առթիվ և մաղթել քաջառողջություն և անսպառ եռանդ, իսկ ՌԴ եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն, հաջողություն և ամենայն բարիք»:

Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Russian Federation
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the President of the Russian Federation, Vladimir Putin, on Russia Day.
In particular, it is mentioned in the message addressed to Vladimir Putin.
I heartily congratulate you and all Russians on the occasion of Russia Day, a significant holiday that emphasizes the deep devotion of the Russian people to the origins of statehood.
The allied relations between Armenia and Russia, which have passed the experience of time and have a rich history, have reached a qualitatively new level in the last thirty years. The active and effective cooperation of our countries on issues of both regional and international agenda emphasizes our joint intention to deepen mutually beneficial relations between our peoples based on the principles of mutual respect and consideration of each other's interests.
I am confident that Armenia and Russia, consistently developing constructive ties, will continue the progressive development of multidisciplinary cooperation to ensure security and stability in the South Caucasus region.
Dear Vladimir Vladimiri,
Taking advantage of this opportunity, I would like to congratulate you on the holiday and wish you good health and inexhaustible energy, and to the fraternal people of the Russian Federation, peace, success, and all the best."