Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Ռուսաստանի օրվա առիթով:
Վլադիմիր Պուտինին ուղղված ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և բոլոր ռուսաստանցիներին Ռուսաստանի օրվա առթիվ՝ նշանակալից տոնի, որն ընդգծում է ռուսաստանյան ժողովրդի խորը նվիրվածությունը պետականության ակունքներին:
Հայաստանի և Ռուսաստանի՝ ժամանակի փորձառությունն անցած և հարուստ պատմություն ունեցող դաշնակցային հարաբերությունները վերջին երեսուն տարիների ընթացքում հասել են որակական նոր մակարդակի։ Մեր երկրների ակտիվ և արդյունավետ փոխգործակցությունն ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ միջազգային օրակարգի հարցերի շուրջ ընդգծում է մեր ժողովուրդների միջև փոխշահավետ հարաբերությունները խորացնելու մեր ընդհանուր մտադրությունը՝ փոխադարձ հարգանքի և միմյանց շահերը հաշվի առնելու սկզբունքների հիման վրա։
Վստահ եմ, որ Հայաստանը և Ռուսաստանը, հետևողականորեն զարգացնելով կառուցողական կապերը, կշարունակեն բազմաբնույթ համագործակցության առաջանցիկ զարգացումը, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության ապահովման նպատակով։
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Օգտվելով առիթից, ցանկանում եմ ևս մեկ անգամ շնորհավորել Ձեզ տոնի առթիվ և մաղթել քաջառողջություն և անսպառ եռանդ, իսկ ՌԴ եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն, հաջողություն և ամենայն բարիք»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Президенту Российской Федерации
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание Президенту Российской Федерации Владимиру Путину по случаю Дня России.
Об этом говорится в послании, адресованном Владимиру Путину.
"Уважаемый Владимир Владимирович,
Сердечно поздравляю вас и всех россиян с Днем России — знаменательным праздником, подчеркивающим глубокую преданность русского народа истокам государственности.
Союзнические отношения между Арменией и Россией, прошедшие опыт времени и имеющие богатую историю, за последние тридцать лет вышли на качественно новый уровень. Активное и эффективное сотрудничество наших стран по вопросам как региональной, так и международной повестки дня подчеркивает наше общее стремление к углублению взаимовыгодных отношений между нашими народами, основанных на принципах взаимного уважения и учета интересов друг друга.
Уверен, что Армения и Россия, последовательно развивая конструктивные связи, продолжат поступательное развитие многопрофильного сотрудничества, в том числе в целях обеспечения безопасности и стабильности в регионе Южного Кавказа.
Уважаемый Владимир Владимирович!
Пользуясь случаем, хочу еще раз поздравить вас с праздником и пожелать крепкого здоровья и неиссякаемой энергии, а братскому народу Российской Федерации мира, успехов и всего самого доброго».