Փոխվարչապետը հանդիպում է ունեցել «Siemens» ընկերության տարածաշրջանային փոխնախագահի հետ
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել «Siemens» ընկերության Կենտրոնական Ասիայի եւ Թուրքիայի տարածաշրջանային փոխնախագահ Մաքսիմ Զուբովի հետ:
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղի ներկայացուցիչ Արմեն Բերբերյանը, ինչպես նաեւ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը եւ Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Հակոբ Վարդանյանը:
Փոխվարչապետ Խաչատրյանը կարեւորել է «Siemens» ընկերության նման հեղինակավոր կազմակերպությունների գործունեության ակտիվացումը Հայաստանում։
Զրուցակիցները քննարկել են ընկերության կողմից Հայաստանում իրականացվող  հեռանկարային ծրագրերը, հատկապես՝ բարձր տեխնոլոգիաների եւ էներգետիկ ենթակառուցվածքների բնագավառում: Հանդիպման ավարտին կողմերը եւս մեկ անգամ հավաստել են համագործակցությունը շարունակելու եւ զարգացնելու իրենց պատրաստակամությունը։

The deputy prime minister had a meeting with the regional vice president of the Siemens company
RA Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan had a working meeting with Maxim Zubov, regional vice president of Central Asia and Turkey of Siemens company.
Armen Berberyan, the representative of the Armenian branch of the company, the Minister of High-tech Industry Robert Khachatryan, and the Deputy Minister of Territorial Management and Infrastructure Hakob Vardanyan were also present at the meeting.
Deputy Prime Minister Khachatryan emphasized the activation of activities of prestigious organizations like "Siemens" in Armenia.
The interlocutors discussed the prospective projects implemented by the company in Armenia, especially in the field of high technologies and energy infrastructure. At the end of the meeting, the parties once again confirmed their readiness to continue and develop cooperation.