Աշոտ Փաշինյանի առևանգման գործով ևս մեկ առանձին վարույթ է քննվում
ՀՀ վարչապետի որդին՝ Աշոտ Փաշինյանը, իրեն առևանգելու օրը դուրս էր նետվել մեքենայից, որից հետո «Տոյոտա քեմրի» մակնիշի մեքենան փորձել է վրաերթի ենթարկել։ Այս դրվագով ՀՀ քննչական կոմիտեում քրեական վարույթ է քննվում, ընթանում է նախաքննություն. այս մասին տեղեկացրել է Աշոտ Փաշինյանը՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
«Ես դրա մասով արդեն իսկ դիմել եմ։ Այս գործը (Գայանե Հակոբյանի մեղադրանքը,- խմբ.)  անջատվել է մեծ գործից, որ նաև պարունակում է այդ հանգամանքը։ Ըստ էության այս պահին շարունակվում է գործի նախաքննությունը, և այս գործը անջատվել է վարույթից որպես առանձին գործ»,- ասել է Աշոտ Փաշինյանը։
Մանրամասների համար Radar Armenia-ն դիմեց ՀՀ քննչական կոմիտե, որտեղից հայտնեցին. «Դեպքի հետ կապված որոշակի հանգամաքների դեռ իրավական գնահատական պետք է տրվի, այդ առումով, անջատված մաս կա քրեական վարույթից, դրանով նախաքննություն է իրականացվում»։
Հիշեցնենք, Աշոտ Փաշինյանի առևանգման մեջ մեղադրվող Գայանե Հակոբյանն այսօր դատապարտվել է 4 տարվա պայմանական ազատազրկման, և ազատ արձակվել։

По делу о похищении Ашота Пашиняна расследуется отдельное производство
Сын премьер-министра РА Ашот Пашинян в день похищения выпрыгнул из машины, после чего его попыталась задавить машина Toyota Camry. По данному эпизоду в Следственном комитете РА расследуется уголовное производство, ведется предварительное следствие. Об этом на брифинге с журналистами сообщил Ашот Пашинян.
"Я уже подал иск. Это дело (обвинение Гаянэ Акопян, ред.) было выделено из большого дела, в котором также есть это обстоятельство. По сути, на данный момент продолжается предварительное следствие по делу, и этот эпизод выделен из производства как отдельное дело", - сказал Ашот Пашинян.
За подробностями Radar Armenia обратился в Следственный комитет РА, откуда и сообщили . «Некоторые обстоятельства, связанные с делом, еще нуждаются в правовой оценке, в этом смысле есть отдельная часть от уголовного производства, ведется предварительное следствие».
Напомним , сегодня Гаяне Акопян, обвиняемая в похищении Ашота Пашиняна, была приговорена к 4 годам условно и освобождена.