ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցելել են ադրբեջանցիների կողմից առևանգված երկու հայ զինծառայողին
ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներն այցելել են Հայաստանի տարածքում ադրբեջանցիների կողմից առևանգված և Ադրբեջանում գերության մեջ պահվող երկու հայ զինծառայողին. այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման և կանխարգելման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունուց։
Նրա խոսքով՝ երեկ ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները Ադրբեջանում տեսակցել են երկու հայերին․ «Նրանց հետ տեղի են ունեցել առանձնազրույցներ, կապ է հաստատվել ընտանիքների հետ՝ «Կարմիր խաչի» նամակների միջոցով»,- ասաց Ամատունին։
Հիշեցնենք՝ մայիսի 26-ին, ժամը 19:00-ից ընդհատվել էր կապը մարտական դիրքեր սնունդ մատակարարող Հայաստանի ԶՈւ 2 զինծառայողի հետ։

ICRC representatives visited two Armenian servicemen kidnapped by Azerbaijanis in Armenia and held captive in Azerbaijan. Radar Armenia learned about this from Zara Amatuni, head of communication and prevention programs of the ICRC Armenia office.
According to her, yesterday the ICRC represent and natives met the two Armenians in Azerbaijan. "Private conversations were held with them, contact was established with the families through the letters of the Red Cross," said Amatuni.
It should be noted that on May 26, at 19:00, communication with 2 servicemen of the Armed Forces of Armenia supplying food to combat positions was interrupted.