Չինական «CITIC Construction» ընկերության հետ քննարկվել է մի շարք ոլորտներում համագործակցության հեռանկարը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը Չինաստան կատարած այցի շրջանակում հանդիպել է «CITIC Construction» ընկերության փոխնախագահ Յան Ցզյանցյանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ընկերության մասնակցության հնարավորությունը ՀՀ Կառավարության 2021-2026 թվականների ծրագրով նախատեսվող միջոցառումներում, մասնավորապես՝ ճանապարհաշինության, բնակարանաշինության և ջրամբարաշինության ուղղություններով։

Обсуждена перспектива сотрудничества по ряду направлений с китайской компанией «CITIC Construction».
В рамках своего визита в Китай министр экономики РА Ваан Керобян встретился с вице-президентом компании "CITIC Construction" Ян Цзянтянем.
В ходе встречи обсуждалась возможность участия компании в мероприятиях, предусмотренных программой правительства РА на 2021-2026 годы, в частности, в направлениях дорожного строительства, жилищного строительства и строительства водохранилищ.