Ադրբեջանը պետք է հետ գնա այնտեղ, որտեղից առաջ է եկել. Սյունիքի մարզպետ
Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը հայտարարել է, թե վերջին շաբաթների ընթացքում որևէ սահմանային միջադեպ չի արձանագրվել։
«Երկու կողմից էլ մերթընդմերթ ինժեներական աշխատանքներ իրականացվում են», - ասել է մարզպետը՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
Անդրադառնալով Տեղ գյուղի՝ իրենց վարելահողերը կորցրած բնակիչների խնդրին, մարզպետը նշել է. «Այն տարածքները, որտեղ այսօր գյուղացին չի կարող մուտք գործել, այս տարվա չիրացված եկամտի համար կստանա աջակցություն։ Վստահ եմ, որ Ադրբեջանը պետք է հետ գնա այնտեղ, որտեղից որ առաջ է եկել։ Ինչ-որ տեղերում ադրբեջանցիները հետ են գնացել։ Բայց չեմ կարող ասել, թե կոնկրետ որ տեղերից և քանի մետր»։

Azerbaijan should go back to where it came from; Governor of Syunik
The governor of Syunik, Robert Ghukasyan, announced that no recent border incidents had been recorded.
"Engineering works are being carried out on both sides," the governor said in a briefing with journalists.
Referring to the problem of Tegh village residents who lost their arable lands, the governor noted, "The areas where the peasant cannot enter today will receive support for this year's unrealized income. I am sure that Azerbaijan should go back to where it came from. In some places, Azerbaijanis have gone backward. But I can't say exactly from which places and how many meters."