Քաղաքացու և ոստիկանի միջև միջադեպի պատճառով ոստիկանի ծառայողական լիազորությունները ժամանակավորապես դադարեցվել են (տեսանյութ)
Քաղաքացու և ոստիկանի միջև միջադեպի պատճառով ոստիկանի ծառայողական  լիազորությունները ժամանակավորապես դադարեցվել են (տեսանյութ)
«Երևանի գինու օրեր» փառատոնի ժամանակ քաղաքացու և ոստիկանի միջև միջադեպի պատճառով ոստիկանի ծառայողական  լիազորություններն արդեն իսկ ժամանակավորապես դադարեցվել են:
«Քաղաքացու և ոստիկանի միջև համացանցում տարածված միջադեպի առնչությամբ տեղեկացնում ենք. մայրաքաղաքի Սարյան փողոցում «Երևանի գինու օրեր» փառատոնի ժամանակ քաղաքացու և ոստիկանի միջև միջադեպից քիչ անց, տեղեկություն է ստացվել ՆԳՆ ոստիկանության ներքին անվտանության վարչությունում:
Նշանակվել է ծառայողական քննություն, ոստիկանի ծառայողական լիազորությունները  ժամանակավորապես  դադարեցվել են»,- ասվում է ՀՀ ոստիկանության հաղորդագրության մեջ:

В связи с инцидентом между гражданином и полицейским, служебные полномочия полицейского временно приостановлены (видео)
В связи с инцидентом между гражданином и полицейским во время фестиваля «Ереванские дни вина» официальные полномочия полицейского временно приостановлены.
«Сообщаем вам об инциденте между гражданином и полицейским, который распространился в Интернете. Вскоре после инцидента между гражданином и полицейским во время фестиваля «Ереванские дни вина» на улице Сарьяна в столице информация поступила в Управление внутренней безопасности полиции МВД.
Назначено служебное расследование, должностные полномочия сотрудника полиции временно приостановлены", - говорится в сообщении Полиции РА