Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Իտալիայի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլային ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ։
«Գոհունակությամբ պետք է նշեմ, որ Հայաստանի և Իտալիայի միջպետական կապերն անցած տարիների ընթացքում բնականոն կերպով զարգացել են՝ առանձնանալով բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությամբ, տնտեսական, մշակութային ու գիտակրթական արդյունավետ համագործակցությամբ, որում անուրանալի է Ձեր ավանդը։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կնպաստենք հայ-իտալական ավանդական բարեկամության ամրապնդմանը և նոր լիցք կհաղորդենք երկկողմ հարաբերություններին՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»:

Vahagn Khachaturyan congratulated the President of Italy
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, sent a congratulatory message to the President of the Republic of Italy Sergio Mattarella on Republic Day.
"I must note with satisfaction that the interstate relations between Armenia and Italy have developed naturally over the past years, being distinguished by high-level political dialogue, economic, cultural and scientific-educational cooperation, in which your contribution is undeniable.
I am confident that with joint efforts, we will contribute to the strengthening of the traditional Armenian-Italian friendship and will give a new charge to the bilateral relations for the benefit of our peoples."