Մայրը 11 ամսական երեխայի հետ ցած է նետվել 6-րդ հարկից. հարուցվել է քրեական վարույթ
ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ 2023թ․ հունիսի 1-ին` ժամը 12:25-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Սվաճյան փողոցի շենքերից մեկի հարկերից մեկից մայրը և երեխան ցած են ընկել:
Պարզվել է, որ Երևան քաղաքի Հարավ-Արևմտյան թաղամասի 29-ամյա բնակչուհին, որպես հյուր գտնվելով Սվաճյան փողոցի նշված շենքի 6-րդ հարկի բնակարաններից մեկում, ննջասենյակի պատուհանից իր 11 ամսական տղայի հետ ցած նետվելու եղանակով ինքնասպան է եղել:
Նույն օրը, ավելի ուշ, «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ից ահազանգ է ստացվել, որ նշված շենքի բակից իրենց մոտ տեղափոխված երեխան, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Դեպքի առթիվ նույն օրը քննչական կոմիտեի Երևանի վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա շրջանի քննչական բաժնում քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն) և 162-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ինքնասպանության հասցնելը) նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:

Мать с 11-месячным ребенком выбросилась с 6 этажа, возбуждено уголовное дело
Следственный комитет РА сообщает, что 1-го июня 2023г. в 12:25 из оперативного пункта управления Полиции МВД поступило сообщение о том, что мать и ребенок выпали с одного из этажей здания на улице Свачяна в Ереване.
Установлено, что 29-летняя жительница Юго-Западного района Еревана, находясь в гостях в одной из квартир 6-го этажа указанного дома на улице Свачяна, покончила жизнь самоубийством, выпрыгнув из окна спальни вместе с ее 11-месячным сыном.
В тот же день, позже, из медицинского центра «Сурб Аствамайр» поступило сообщение о том, что ребенок, которого привезли к ним со двора указанного дома, скончался, не приходя в сознание.
По факту случившегося в тот же день в Следственном отделе Ереванского района Малатия-Себастия было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.155 (убийство) и ч.1 ст.162 (доведение до самоубийства).