Պատմական Հայաստանի քատեզն ավելի լավ որակով ցուցադրվում է լեդ էկրանի վրա. Մետրոպոլիտեն
Երևանի մետրոպոլիտենից հայտնում են. «Ի պատասխան հանրության շրջանում առաջացած բողոքի, թե Երևանի մետրոպոլիտենի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանից հանվել է Պատմական Հայաստանի քատեզը տեղեկացնում ենք, որ քարտեզն ավելի լավ որակով ցուցադրվում է տեղադրված լեդ էկրանի վրա։
Միևնույն ժամանակ տեղեկացնում ենք, որ քարտեզը հանվել է մետրոպոլիտենի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանի կամարից ս․թ․ մայիսի 29-ին` մաշվածության ու խամրածության պատճառով։
Ընդգծենք, որ լեդ էկրանի տեղադրման աշխատանքները տևել են 2 օր, որից հետո ս․թ․ հունիսի 1-ին կայարանում արդեն իսկ լեդ էկրանի վրա ցուցադրված է եղել քարտեզն ամբողջությամբ»։

Карта исторической Армении показана в лучшем качестве на светодиодном экране. Ереванский метрополитен
Из Ереванского метрополитена сообщают: «В ответ на протест общественности о том, что со станции «Площадь Республики» Ереванского метрополитена снята карта исторической Армении сообщаем, что карта отображается в лучшем качестве на светодиодном экране.
В то же время сообщаем, что карта была снята с арки станции метро «Площадь Республики» 29 мая с. г. из-за износа.
Отметим, что работы по установке светодиодного экрана длились 2 дня, после чего 1 июня на станции на светодиодном экране уже была показана карта полностью».