«ԱՄՆ-ն այս ճանապարհին ձեր կողքին է դեպի ավելի բաց, հաշվետու, բարեկեցիկ և անվտանգ ապագա». դեսպան
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը «Ժողովրդավարության հայկական ֆորում»-ի  ժամանակ հայտարարել է, թե ցանկանում է գովեստի խոսքեր ասել հայ ժողովրդին՝ ի հեճուկս անվտանգային դժվարությունների՝ ժողովրդավարության ասպարեզում իրենց անսասան հանձնառության համար։
Ըստ նրա, ՀՀ-ն դառնում է տարածաշրջանում պայծառ կետ. «Սա մենք նկատեցինք Freedom House-ի անցած շաբաթ հրատարակած «Անցումային պետություններ» զեկույցում։ ԱՄՆ-ն այս ճանապարհին ձեր կողքին է դեպի ավելի բաց, ավելի հաշվետու, բարեկեցիկ և ավելի անվտանգ ապագա»,- ասել է դեսպան Քվինը։
Նրա խոսքով, ինքն անչափ հպարտ է այն աշխատանքով, որ Միացյալ Նահանգները հայ հասարակության հետ համատեղ իրականացնում է Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդման և մարդու իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ։
«Մենք քայլեր ենք ձեռնարկում վերացնելու խտրականությունը և խթանում ենք մի հասարակություն, որտեղ հարգվում են բազմազանությունը և հասարակության բոլոր անդամների իրավունքները՝ անկախ նրանց կարգավիճակից, դիրքից։
ԱՄՆ-ն աջակցում է ձեր ջանքերին՝ պայքարելու կոռուպցիայի դեմ, ամրապնդելու իրավունքի գերակայությունը, ինչը մեծացնելու է հասարակության վստահությունը ժողովրդավարական գործընթացների նկատմամբ։
Մենք միասին աշխատում ենք մամուլի ազատությունը խթանելու ուղղությամբ և ապահովելու տեղեկատվության ազատ հոսքը, խոսքի ազատությունը։
Մենք նաև կառուցում ենք առավել դիմակայուն հիմքեր ժողովրդավարության համար՝ խթանելով քաղաքացիական կրթությունը և խրախուսելով Հայաստանի ամուր քաղաքացիական հասարակության առավել ակտիվ ներգրավվածությունը։
Միասին կարող ենք հաղթահարել մարտահրավերները, կերտել ապագա, որտեղ ազատությունը, արդարությունը և ժողովրդավարությունը գերակայում են»,- հայտարարել է դեսպան Քվինը։

«Соединенные Штаты с вами на этом пути к более открытому, подотчетному, процветающему и безопасному будущему». Посол
Во время «Армянского форума за демократию» посол США в Армении Кристина Куинн заявила, что хотела бы похвалить армянский народ за его непоколебимую приверженность делу демократии, несмотря на трудности в области безопасности.
По ее словам, РА становится ярким пятном в регионе. Это мы заметили в отчете «Государства с переходной экономикой», опубликованном Freedom House на прошлой неделе. Соединенные Штаты поддерживают вас на этом пути к более открытому, более подотчетному, процветающему и безопасному будущему», — сказала посол Куинн.
По ее словам, она чрезвычайно горда работой, которую США проводят вместе с армянским обществом в направлении укрепления демократии и защиты прав человека в Армении.
«Мы предпринимаем шаги по устранению дискриминации и содействию обществу, в котором уважаются многообразие и права всех членов общества, независимо от их статуса, положения.
Соединенные Штаты поддерживают ваши усилия по борьбе с коррупцией и укреплению верховенства закона, что повысит доверие общества к демократическим процессам.
Мы работаем вместе, чтобы продвигать свободу прессы и обеспечивать свободный поток информации и свободу слова.
Мы также строим более устойчивые основы для демократии, продвигая гражданское образование и поощряя более активное участие сильного гражданского общества Армении.
Вместе мы сможем преодолеть трудности и создать будущее, в котором преобладают свобода, справедливость и демократия» , — сказала посол Куинн.