Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Երևանի ավտոբուսային նոր պարկի պաշտոնական բացման արարողությանը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Երևանի ավտոբուսային նոր պարկի պաշտոնական բացման արարողությանը, որի ընթացքում հանդես է եկել ելույթով:
Միջոցառմանը մասնակցում էին նաև Հայաստանում Եվրոպական միության, Շվեդիայի Թագավորության և Գերմանիայի դեսպանները, ՎԶԵԲ-ի երևանյան ներկայացուցչության ղեկավարը և Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Ավինյանը:
Փոխվարչապետը նոր ավտոբուսային պարկի բացումը համարել է ներդրում քաղաքացիների կյանքի որակը բարելավելու և քաղաքի կենսունակությունը բարձրացնելու գործում:
«Ներդրումներ կատարելով նորարարական ենթակառուցվածքներում՝ մենք ոչ միայն փոխում ենք մեր առօրյան և մեր ներկան, այլև ստեղծում հիմքեր ապագայի համար»,-ամփոփելով իր խոսքն ասել է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:

Вице-премьер Мгер Григорян принял участие в официальной церемонии открытия нового автобусного парка Еревана
Вице-премьер Мгер Григорян принял участие в официальной церемонии открытия нового ереванского автобусного парка, в ходе которой выступил с речью.
В мероприятии также приняли участие послы Европейского Союза, Королевства Швеции и Германии в Армении, глава представительства ЕБРР в Ереване и заместитель мэра Еревана Тигран Авинян.
Вице-премьер посчитал открытие нового автобусного парка инвестицией в улучшение качества жизни горожан и повышение жизнеспособности города.
«Инвестируя в инновационные инфраструктуры, мы не только меняем нашу повседневную жизнь и наше настоящее, но и создаем основу для будущего », - резюмируя свое выступление, сказал вице-премьер Мгер Григорян.