ԳՇ պետը մասնակցել է Խաղաղապահի միջազգային օրվան նվիրված հանդիսավոր արարողությանը
Մայիսի 29-ին ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ԶՈՒ ԳՇ բարձրաստիճան ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադ, մասնակցել Խաղաղապահի միջազգային օրվան նվիրված հանդիսավոր արարողությանը։
Էդվարդ Ասրյանն իր և ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի անունից ջերմորեն շնորհավորել է բրիգադի զինծառայողներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնել՝ իրենց ծառայությունն ու առաքելությունը բարեխղճորեն կատարելու համար։
Բարձր գնահատելով խաղաղապահների պատրաստությունը՝ Էդվարդ Ասրյանն ընդգծել է, որ քաջ գիտակցելով խաղաղության արժեքը՝ հայ զինծառայողները պատվով են իրականացնում առաջադրված խնդիրները՝ կարևոր ներդրում ունենալով միջազգային անվտանգության և խաղաղության ապահովման գործում։
Հանդիսավոր արարողության ավարտին խաղաղապահ բրիգադի մի շարք զինծառայողներ պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով, արժեքավոր նվերներով և պատվոգրերով։

Глава Генштаба принял участие в торжественной церемонии, посвященной Международному дню миротворца
29 мая начальник Генерального штаба ВС РА, первый заместитель министра обороны генерал-майор Эдуард Асрян в сопровождении высокопоставленных представителей МО РА и Генерального штаба ВС, миротворческих сил Министерства обороны приняли участие в торжественной церемонии, посвященной Международному дню миротворца.
Эдвард Асрян от своего имени и от имени министра обороны РА Сурена Папикяна тепло поздравил военнослужащих бригады с профессиональным праздником и поблагодарил их за добросовестное выполнение своей службы и миссии.
Высоко оценив подготовку миротворцев, Эдвард Асрян подчеркнул, что, прекрасно осознавая ценность мира, армянские военнослужащие с честью выполняют поставленные задачи, внося важный вклад в обеспечение международной безопасности и мира.
По завершении торжественной церемонии ряд военнослужащих миротворческой бригады были награждены ведомственными медалями, ценными подарками и почетными грамотами.