Խորհրդանշական է այս օրը գտնվել Ապարանում, որտեղ 1 դար առաջ անկոտրում պայքարի շնորհիվ կանգուն մնաց Հայաստանը. Տիգրան Ավինյան (լուսանկարներ)
Երևանի փողքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մայիսի 28-ը հայկական պետականության վերածննդի՝ Հայաստանի առաջին հանրապետության անկախության հռչակման  օրն է։
Այսօր մեր շնորհավորական ուղերձն ուղղված է ողջ ազգին, անկախ և ինքնիշխան Հայաստանին, որի հիմքը գծվել է 1918 թվականին՝ Սարդարապատի և Ապարանի հերոսական ճակատամարտերով։
Խորհրդանշական է այս օրը գտնվել Ապարանում, որտեղ 1 դար առաջ մեր քաջ նախնիների համախմբման, միասնական կամքի և անկոտրում պայքարի շնորհիվ  կանգուն մնաց Հայաստանը։
Հերոսական քաղաքից շնորհավորում եմ բոլորիս՝ մեր անցյալի փառավոր էջերը հիշելու, դրանցից կարևոր դասեր քաղելու և մեր հայրենիքի արժանավոր ապագան կառուցելու կոչով»։

Символично находиться в этот день в Апаране, где Армения устояла благодаря непреклонной борьбе столетие назад. Тигран Авинян (фото)
Об этом на своей странице в Facebook написал вице-мэр Еревана Тигран Авинян. "28 мая - день возрождения армянской государственности, провозглашения независимости первой республики Армения.
Сегодня наше поздравление адресовано всему народу, независимой и суверенной Армении, основа которой была заложена в 1918 году героическими сражениями под Сардарапатом и Апараном.
Символично находиться в этот день в Апаране, где Армения устояла благодаря единству, единой воле и непреклонной борьбе наших отважных предков столетие назад.
Из города-героя поздравляю всех нас с призывом помнить славные страницы нашего прошлого, извлекать из них важные уроки и строить достойное будущее нашей Родины».