Վարչապետը ներկա է գտնվել Արմավիրի մարզի Զարթոնք գյուղի նորակառույց մանկապարտեզի բացման արարողությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Արմավիրի մարզի Մեծամոր համայնքի Զարթոնք գյուղում ներկա է գտնվել տեղի նորակառույց մանկապարտեզի բացման արարողությանը:
Այն կառուցվել է սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում, որի համար ներդրվել է 163 մլն դրամ: Միջոցների կեսը հատկացրել է ՀՀ կառավարությունը, մյուս մասը՝ համայնքը: Մանկապարտեզը նախատեսված է 80 երեխայի համար: 2004 թվականից ի վեր գյուղում մանկապարտեզ չի գործել:
Դիմելով ներկաներին՝ վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ կշարունակվեն մանկապարտեզի բակի բարեկարգման աշխատանքները: «Այսինքն՝ մայրուղուց մինչև գյուղ կունենանք բարեկարգ ճանապարհ: Գյուղի ներսի ճանապարհը բավականին լավն է, մանկապարտեզի հարցը լուծված է, լուծված են դպրոցի հարցերը, և մեզ մնում է, որ մեր երեխաները սովորեն, մեր երեխաները նորանոր հմտություններ ձեռք բերեն և ամենակարևորը՝ պատրաստվեն լինել Հայաստանի Հանրապետության հպարտ և արժանապատիվ քաղաքացի, որն ապրում է խաղաղ միջավայրում և որը սեփական քաղաքացիների համար երջանկություն և բարեկացություն կառուցելու առաջնային միջոցներ է ստեղծում:
Շնորհակալություն եմ հայտնում կատարված աշխատանքի համար, բայց ինչպես ասվեց՝ ամենամեծ աշխատանքը դեռ առջևում է:
Իմիջայլոց, ասեմ՝ ճանապարհին բավականին շատ անմշակ հողեր տեսա, պետք է նաև դրա պատճառները հասկանանք: Արարատյան դաշտում անմշակ հողը շատ զարմանալի տեսարան է, բայց ենթադրում եմ դրա համար կան պատճառներ: Մենք պետք է այդ պատճառների մեջ խորամուխ լինենք, որպեսզի ամեն մի քառակուսի մետրից կարողանանք ստանալ բերք, բարիք, որովհետև դրանից է կախված մեր երկրի նկատմամբ տիրոջ  զգացումը:
Կրկին շնորհավոր Հանրապետության օրը և շնորհավոր մանկապարտեզի բացման օրը»,-ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Կառավարության ղեկավարը շրջայց է կատարել մանկապարտեզով, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին:
Վարչապետը Զարթոնք գյուղում նաև հարգանքի տուրք է մատուցել հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:

Премьер-министр присутствовал на церемонии открытия нового детского сада в селе Зартонк Армавирской области
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия нового детского сада в селе Зартонк общины Мецамор Армавирской области.
Он был построен в рамках программы субсидирования, на которую было вложено 163 млн драмов. Половину средств выделило правительство РА, другую часть – община. Детский сад рассчитан на 80 мест. С 2004 года в селе не было детского сада.
Обращаясь к собравшимся, премьер-министр Пашинян отметил, что работы по благоустройству двора детского сада будут продолжены. «То есть у нас будет благоустроенная дорога от трассы до поселка. Дорога внутри поселка неплохая, вопрос с детским садом решен, вопросы со школой решены, и остается только нашим детям учиться, нашим детям приобретать новые навыки, а главное, готовятся быть гордыми и достойными гражданами Республики Армения, живущими в мирной среде и создающими основные средства для построения счастья и благополучия своих граждан.
Спасибо за проделанную работу, но, как говорится, самая большая работа еще впереди.
Кстати, надо сказать, что по пути я видел довольно много невозделанной земли, надо бы тоже разобраться в причинах этого. Бесплодная земля в Араратской долине — очень удивительное зрелище, но, думаю, на то есть причины. Мы должны вникнуть в эти причины, чтобы получить хороший урожай с каждого квадратного метра, потому что от этого зависит наше отношение как хозяина к нашей земле.