Կոտայքում վթարի հետևանքով կա 1 զոհ, 7 վիրավոր, մահացածն ու վիրավորներից մի քանիսը ըմբշամարտիկներ են
Այսօր՝ մայիսի 27-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 09․00-ի սահմաններում Գառնի-Արտաշատ ավտոճանապարհի 8-րդ կմ հատվածում բախվել են Volkswagen և «Վազ 2106» մակնիշի ավտոմեքենաները։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է shamshyan.com-ը, վթարի հետևանքով 1 մարդ տեղում մահացել է, 7-ը տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Աբովյանի և Երևանի տարբեր հիվանդանոցներ։
Վթարի փաստով Աբովյանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է վարույթ։ Ոստիկանությունն ու Քննչական բաժինը պարզում են վարորդների, մահացածի և վիրավորների ինքնությունը։
Դեպքի վայրում հավաքվածների խոսքով՝ մահացածն ու վիրավորներից մի քանիսը Արարատի մարզի բնակիչներ էին և մեկնում էին Գառնի՝ ըմբշամարտի մրցումների մասնակցելու, որը նվիրված էր զոհված ըմբշամարտիկի հիշատակին։

В результате ДТП в Котайке погиб 1 человек, ранены семеро, погибший и несколько пострадавших - борцы
27 Май, 14:00
Сегодня, 27 мая, в Котайкской области произошло трагическое ДТП. Автомобили Volkswagen и ВАЗ 2106 столкнулись на участке 8 км автодороги Гарни-Арташат около 09:00.
Как сообщает shamshyan.com с места происшествия, в результате ДТП 1 человек погиб на месте, 7 с различными степенями телесных повреждений доставлены в разные больницы Абовяна и Еревана.
По факту аварии в следственном управлении Абовяна возбуждено уголовное дело. Полиция и Следственное управление устанавливают личности водителей, погибшего и раненых.
По словам собравшихся на месте происшествия, погибший и несколько пострадавших были жителями Араратской области и направлялись в Гарни для участия в соревнованиях по борьбе.