ՄՊՀ որոշման արդյունքում Booking.com-ը բարելավել է պայմանները ՀՀ տնտեսվարողների համար
Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի հարուցած վարույթի արդյունքում «BOOKING.COM B․V․» ընկերությունը Հայաստանի Հանրապետությունը հանել է «Ընդլայնված պարիտետով երկրների» խմբից և ընդգրկել «Սահմանափակ պարիտետով երկրների» ցանկում:
Արդյունքում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործունեություն ծավալող բնակատեղ տրամադրող տնտեսավարող սուբյեկտները  (հյուրանոց, հյուրատուն և այլն) այսուհետ հնարավորություն ունեն Booking.com կայքում առաջարկվող գնից  ավելի ցածր գին առաջարկել այլ հարթակներում, ինչպես նաև հյուրանոցի տարածքում և այլն: Բացառություն է կազմում ընկերության  կայքէջը, որտեղ պետք է հրապարակվի Booking.com-ին առաջարկված գնից ոչ ցածր գին:
«Սահմանափակ պարիտետով երկրների» ցանկում ընգրկված են նաև Ավստրալիան, Իսպանիան, Հունաստանը, Լեհաստանը, Դանիան, Կիպրոսը, Բրազիլիան, Չինաստանը, Վրաստանը, Իսրայելը, Թուրքիան, Միացյալ Թագավորությունը, Ճապոնիան և այլն:
Հիշեցնենք, որ ՄՊՀ-ն 337 555 000 դրամի չափով տուգանք էր կիրառել « BOOKING.COM B․V․» ընկերության նկատմամբ գերիշխող դիրքի չարաշահման համար:

В результате решения КЗК Booking.com улучшил условия для бизнесменов РА
В результате разбирательства, инициированного Комиссией по защите конкуренции, «BOOKING.COM B.V.» компания исключила Республику Армения из группы «стран с расширенным паритетом» и включила ее в список «стран с ограниченным паритетом».
В результате хозяйствующие субъекты, предоставляющие размещение, действующие на территории Республики Армения (гостиница, гостевой дом и т. д.), имеют возможность предлагать более низкую цену, чем цена, предлагаемая на сайте Booking.com на других платформах, а также на территории отеля и т.д. Исключением является сайт компании, где должна быть опубликована цена не ниже цены, предложенной Booking.com.
В список «стран с ограниченным паритетом» также входят Австралия, Испания, Греция, Польша, Дания, Кипр, Бразилия, Китай, Грузия, Израиль, Турция, Великобритания, Япония и другие.
Напомним, что КЗК наложил на "BOOKING.COM B.V." штраф в размере 337 555 000 драмов. за злоупотребление доминирующим положением.