Team-ի 25 Գբ/վ արագության NGN ցանցն արդեն հասանելի է 150 հազար տնային տնտեսության
Team Telecom Armenia-ի գերհզոր NGN ցանցին արդեն հասանելիություն ունի հանրապետության ավելի քան 150 հազար տնային տնտեսություն։
Առաջնահերթություն տալով համայնքների զարգացմանը՝ ընկերությունը վերջին ամիսներին մեծ ծավալի աշխատանքներ է տարել մարզերում, մասնավորապես՝ Սյունիքի, Գեղարքունիքի ու Կոտայքի։
«Մեզ համար կարևոր է մարզերում նման ենթակառուցվածքների կառուցումը, որը երկարաժամկետ հեռանկարում բերելու է տեղի տնտեսական ակտիվությանը և, հետևաբար, բնակչության ուժեղացմանը։ Վերջին շրջանում մեր թիմն աշխատել է հատկապես Սյունիքի մարզում՝ NGN ցանցով ծածկելով տնտեսությունների 50 տոկոսից ավելին»,- նշեց Team Telecom Armenia-ի տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Մարզային աշխատանքներին զուգահեռ ընկերությունը մեկնարկել է ցանցի կառուցումը նաև Երևանի Կենտրոն համայնքում, որը նման արագության ինտերնետի ամենամեծ պահանջ ունեցող վարչական շրջանն է։
Հիշեցնենք, որ 25 Գբ/վ արագությամբ այս ցանցն ամբողջությամբ կամ մասամբ հասանելի է Հրազդան, Նոր Հաճըն,  Արմավիր, Մեծամոր, Ալավերդի, Սպիտակ, Իջևան, Կապան, Քաջարան, Վարդենիս, Սիսիան և Ջերմուկ քաղաքներում, Հաղարծին ու Գնդեվազ գյուղերում, իսկ Երևանում՝ Դավթաշեն, Արաբկիր, Նոր Նորք, Ավան և Զեյթուն համայնքներում։
NGN ցանցի հիման վրա ստեղծված Cosmo սակագնային փաթեթները ներառում են մինչև 1000 Մբ/վ գերարագ ինտերնետ, IP հեռուստատեսություն և բջջային կապ։ Փաթեթի վերաբերյալ տեղեկություն ստանալու և սակագներին ծանոթանալու համար կարող եք անցնել այս հղումով, լրացնել առցանց հայտը, գրել հաղորդագրություն ընկերության ֆեյսբուքի պաշտոնական էջին, զանգահարել 100 անվճար համարին կամ մոտենալ վաճառքի և սպասարկման կենտրոններ։

Team's 25 Gb/s NGN network is already available to 150,000 households
More than 150,000 households in the country already have access to the robust NGN network of Team Telecom Armenia.
Giving priority to the development of communities, the company has carried out a large volume of work in recent months in the regions, particularly Syunik, Gegharkunik, and Kotayk.
"It is important for us to build such infrastructures in marzes, which in the long run will lead to local economic activity and, therefore, population strengthening. Recently, our team worked especially in the Syunik region, covering more than 50 percent of households with the NGN network," said Hayk Yesayan, director of Team Telecom Armenia.
Along with the regional works, the company has also started building the network in the Kentron community of Yerevan, the administrative region with the most significant demand for such speed internet.
It should be noted that this network with a speed of 25 Gb/s is wholly or partially available in the cities of Hrazdan, Nor Hach, Armavir, Metsamor, Alaverdi, Spitak, Ijevan, Kapan, Kajaran, Vardenis, Sisian, and Jermuk, in the villages of Haghartsi and Gndevaz, and Yerevan - Davtashen, in Arabkir, Nor Nork, Avan, and Zeytun communities.
Cosmo tariff packages created based on the NGN network include high-speed Internet up to 1000 Mb/s, IP TV, and mobile communication. To get information about the box and get acquainted with the tariffs, go through this link, fill out the online application, write a message on the company's official Facebook page, call the 100 toll-free number, or come to the sales and service centers.