Հայաստանը կարևորում է Վրաստանի հետ բարիդրացիական ջերմ հարաբերությունները. նախագահ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին ազգային տոնի՝ Պետական անկախության վերականգնման օրվա կապակցությամբ։
«105 տարի առաջ Վրաստանի ժողովուրդը որոշեց ստեղծել անկախ պետություն և այսօր էլ շարունակում է ժողովրդավարական ու բարգավաճ երկիր կառուցելու իր անսասան ուղին։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Վրաստանի հետ բարիդրացիական ջերմ հարաբերությունները, որոնք հիմնված են փոխադարձ վստահության և հարգանքի, ինչպես նաև երկու ժողովուրդների մշակութային և պատմական սերտ կապերի վրա:
Ուրախությամբ պետք է արձանագրեմ, որ բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունն ու կանոնավոր շփումներն առանձնահատուկ դինամիկա են հաղորդում առկա համագործակցության ընդլայնմանն ու հետագա խորացմանը:
Համոզված եմ, որ երկուստեք ջանքերով կնպաստենք մեր երկրների հարաբերությունների հետևողական ամրապնդմանն ու զարգացմանը»:

The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, sent a congratulatory message to the President of Georgia, Salome Zurabishvili, on the national holiday, the Day of Restoration of State Independence.
"105 years ago, the people of Georgia decided to create an independent state, and today, they continue their true path to build a democratic and prosperous country.
Armenia attaches great importance to warm neighborly relations with Georgia, which are based on mutual trust and respect and close cultural and historical ties between the two peoples.
The high-level political dialogue and regular contacts give exceptional dynamics to expanding and further deepening the existing cooperation.
I am sure that with mutual efforts, we will contribute to the consistent strengthening and development of the relations between our countries."