Խաչատուրյանը հանդիպել է Կատարի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատրյանը Կատարի Պետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատանը հանդիպել է Կատարի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Նախագահը մանրամասներ է ներկայացրել Հայաստանում և տարածաշրջանում ընթացող մի շարք իրողությունների, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի, Հայաստանի ներքին ու արտաքին մարտահրավերների վերաբերյալ:
Հանրապետության նախագահը պատասխանել է հայ համայնքի ներկայացուցիչներին հուզուղ հարցերին, կարևորել Հայաստանի և Սփյուռքի միջև կապերի ամրապնդման անհրաժեշտությունը, անդրադարձել սփյուռքահայերի կողմից Հայաստանում բիզնես և տնտեսական գործունեություն իրականացնելու հնարավորությանը և այլ հարցերի:

Khachaturyan met with representatives of the Armenian community of Qatar
President of the Republic Vahagn Khachatryan met with representatives of the Armenian community of Qatar at the Embassy of the Republic of Armenia in the State of Qatar.
The President presented details about several realities in Armenia and the region, the Nagorno-Karabakh problem, and Armenia's internal and external challenges.
The President of the Republic answered the questions of the representatives of the Armenian community, emphasized the need to strengthen the ties between Armenia and the Diaspora, and referred to the possibility of Diaspora Armenians conducting business and economic activities in Armenia and other issues.