Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Իտալիայի Նախարարների խորհրդի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության Նախարարների խորհրդի նախագահ Ջորջա Մելոնիին՝ երկրի Էմիլիա-Ռոմանիա նահանգում օրեր շարունակ տեղացող անձրևների և սողանքների պատճառած մարդկային կորուստների կապակցությամբ: Ուղերձում նշված է.
Խոր ցավով տեղեկացա Իտալիայի Էմիլիա-Ռոմանիա նահանգում օրեր շարունակ տեղացող անձրևների և սողանքների հետևանքով տասնյակ զոհերի, վիրավորների և հազարավոր անօթևան մնացած մարդկանց մասին:
Այս ծանր պահին վշտակցելով Ձեզ և Իտալիայի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթում եմ տուժածներին շուտափույթ ապաքինում, իսկ զոհվածների հարազատներին և Իտալիայի ողջ ժողովրդին՝ տոկունություն և ոգու արիություն:
Վստահ եմ, որ Իտալիայի կառավարության ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ հնարավոր կլինի արագ հաղթահարել աղետի հետևանքները»:

Nikol Pashinyan sent a condolence message to the President of the Council of Ministers of Italy
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a message of condolence to the Chairman of the Council of Ministers of the Republic of Italy, Giorgia Meloni, in connection with the loss of life caused by the rains and landslides that have been falling for days in the country's Emilia-Romagna province. The message states:
I was deeply saddened to learn about dozens of victims, injured, and thousands of homeless people due to days of rain and landslides in Emilia-Romagna, Italy.
Grieving you and the friendly people of Italy at this challenging moment, I wish the victims a speedy recovery, the relatives of the victims, and the entire Italian people's endurance and courage of spirit.
I am sure that thanks to the measures taken by the Italian government, it will be possible to overcome the disaster's consequences quickly."