Քննարկվել են նաև փոխարժեքի տատանումների և հարկային ծանրաբեռնվածությանն առնչվող խնդիրները
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը մայիսի 24-ին այցելել է «Bostongene Technologies» ընկերություն, որը կենսաբժշկական ոլորտի ծրագրային ապահովման մշակման առաջատարներից է։
Ընկերության նախագահ Էնդրյու Ֆայնբերգը նախարարին ներկայացրել է իրենց ընկերության գործունեությունը, Հայաստանում հիմնավորվելու իրենց հեռանկարները, անդրադարձել ոլորտում առկա խնդիրներին ու խոչընդոտներին ու դրանց լուծման նպատակով Կառավարությունից կողմից օժանդակության հնարավորությանը։
Այս պահին ընկերությունում աշխատում են 380 մասնագետներ, սակայն աշխատակազմը ներկա պահին համալրման փուլում է։ Ընկերության տնօրեն Դավիթ Հարությունյանը շրջայցի ընթացքում հայտնել է, որ ընկերությունը համագործակցում է Հայաստանի տարբեր համալսարանների և առաջատար ընկերությունների հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև փոխարժեքի տատանումների և հարկային ծանրաբեռնվածությանն առնչվող մի շարք խնդիրներ։

Были обсуждены вопросы, связанные с колебаниями валютных курсов и налоговой нагрузкой.
24 мая министр экономики РА Ваан Керобян посетил компанию "Bostongene Technologies", которая является одним из лидеров в разработке программного обеспечения в области биомедицины.
Президент компании Эндрю Фейнберг представил министру деятельность своей компании, перспективы их утверждения в Армении, коснулся проблем и препятствий в сфере и возможности помощи правительства для их решения.
На данный момент в компании работает 380 специалистов, но штат в настоящее время пополняется. Директор компании Давид Арутюнян в ходе экскурсии сообщил, что компания сотрудничает с различными университетами и ведущими компаниями Армении.
На встрече также обсуждался ряд вопросов, связанных с колебаниями валютного курса и налоговой нагрузкой