Գայանե Հակոբյանի փաստաբանները դադարեցնում են իրենց մասնակցությունը քրեական վարույթի հետագա ընթացքին
44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայող Ժորա Մարտիրոսյանի մոր՝ Գայանե Հակոբյանի փաստաբաններ Վահան Հովհաննիսյանը, Ռուբեն Մելիքյանը, Վահան Գևորգյանը դադարեցրել են իրենց մասնակցությունը քրեական վարույթի հետագա ընթացքին: Փաստաբանները հայտարարել են, որ համոզված են, որ տիկին Գայանեի արդյունավետ պաշտպանության իրավական գործիքակազմն այլևս սպառված է։
«Ելնելով այդ հանգամանքից նրանք խորհրդակցելով վստահորդի, և նրա ընտանիքի հետ, որոշել են դադարեցնել իրենց մասնակցությունը: Տիկին Գայանեի պաշտպանությունը շարունակող մեր գործընկերներին մաղթում ենք հաջողություն»,- ասված է հայտարարությունում։
Հիշեցնենք, որ Գայանե Հակոբյանը մեղադրվում է վարչապետի որդու՝ Աշոտ Փաշինյանի առևանգման մեջ: Նա մեկ ամսով կալանավորվել է։

Адвокаты Гаяне Акопян прекращают свое участие в дальнейшем ходе уголовного дела
Ваан Ованнисян, Рубен Меликян, Ваан Геворкян, адвокаты Гаяне Акопян, матери погибшего в 44-дневной войне солдата Жора Мартиросяна, прекратили свое участие в дальнейшем ходе уголовного производства. Адвокаты заявили, что убеждены в том, что правовые инструменты для эффективной защиты госпожи Гаяне исчерпаны.
Исходя из этого обстоятельства, посоветовавшись с клиентом и его семьей, мы решили прекратить свое участие. Желаем успехов нашим коллегам, которые продолжают защищать госпожу Гаяне", - говорится в сообщении.
Напомним, Гаяне Акопян обвиняется в похищении сына премьер-министра Ашота Пашиняна. Ее арестовали на месяц.