Վարչապետը ներկա է գտնվել տեխնոլոգիական կենտրոնի հիմնարկեքի արարողությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում ներկա է գտնվել «Դալան» տեխնոլոգիական կենտրոնի հիմնարկեքի արարողությանը: Ներդրումային ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ կառավարության, Enterprise Armenia ներդրումների աջակցման հիմնադրամի օժանդակությամբ:
Ծրագրի պատասխանատուները նշել են, որ տեխնոլոգիական կենտրոնն ունենալու է 158 000 քմ. ընդհանուր տարածք, առաջարկելու է 3000 աշխատատեղ, բաղկացած է լինելու 22 հարկից և ներառելու է 34000 քմ գրասենյակային տարածքներ: Կենտրոնը կներառի նաև գիտակրթական կենտրոն, ցուցահանդեսների սրահ, կոնֆերանս դահլիճ, միջոցառումների դահլիճ, հյուրանոց և այլն: Ներդրումային ծրագիրը գնահատվում է 125 մլն դոլար:
Տեխնոպարկը հիմնվում է BOMA (Շինությունների սեփականատերերի և կառավարիչների միջազգային ասոցիացիա) չափանիշերի համապատասխան, իսկ նախագծման և կառուցման աշխատանքներն իրականացվում է LEED-ի (Էներգիայի և շրջակա միջավայրի նախագծման առաջնորդություն) պահանջների պահպանմամբ։ Համալիրը տեխնոլոգիական հագեցվածությամբ բազմաֆունկցիոնալ կենտրոն է:
Ծրագրի ներկայացուցիչները շնորհակալություն են հայտնել վարչապետին՝ կառավարության և Enterprise Armenia ներդրումների աջակցման հիմնադրամի աջակցության և նախագծի իրականացման սահուն ընթացքի համար:

Премьер-министр присутствовал на церемонии закладки фундамента технологического центра
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии закладки фундамента технологического центра «Далан» в Ереване. Инвестиционная программа реализуется при поддержке правительства РА, фонда поддержки инвестиций Enterprise Armenia.
Представители проекта отметили, что площадь технологического центра составит 158 тысяч квадратных метров. общей площади, предложит 3000 рабочих мест, будет состоять из 22 этажей и будет включать в себя 34000 квадратных метров офисных помещений. В состав центра также войдут научно-образовательный центр, выставочный зал, конференц-зал, зал для проведения мероприятий, гостиница и т.д. Инвестиционная программа оценивается в 125 миллионов долларов.
Технопарк строится в соответствии со стандартами BOMA (Международная ассоциация владельцев и управляющих зданиями), а проектирование и строительные работы ведутся в соответствии с требованиями LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Комплекс представляет собой многофункциональный центр с технологической насыщенностью.
Представители проекта поблагодарили премьер-министра за поддержку правительства и Фонда поддержки инвестиций Enterprise Armenia, а также за беспрепятственную реализацию проекта.