Հայաստանը երկրորդ անգամ է դիմել ՄԱԿ արդարադատության միջազգային դատարան
Հայաստան-Արցախ ճանապարհին անցակետ տեղադրելուց հետո, Հայաստանն արդեն երկրորդ անգամ է դիմում ՄԱԿ արդարադատության միջազգային դատարան․ այս մասին Radar Armenia-ին հայտնեցին միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի գրասենյակից։
«Երևանն ակնկալում է Հաագայից, մինչև մեր հայցով վերջնական վճիռը, միջանկյալ միջոց կիրառել Բաքվի նկատմամբ՝ պահանջելով անխափան տեղաշարժի ապահովում Լաչինի միջանցքով:
Միջազգային իրավական հարցերով Հայաստանի ներկայացուցչի գրասենյակն Ադրբեջանի անպատասխանատվության հարցը բարձրացրել է նաև Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում»,– հայտնեցին գրասենյակից:

Армения во второй раз обратилась в Международный суд ООН
После установки КПП на дороге Армения-Арцах, Армения во второй раз обратилась в Международный суд ООН. Об этом Radar Armenia сообщили в офисе представителя по международно-правовым вопросам.
"Ереван ожидает от Гааги принятия окончательного решения по нашему иску применения к Баку обеспечительных мер, требующих беспрепятственного движения по Лачинскому коридору.
Офис представителя Армении по международно-правовым вопросам также поднял вопрос о безответственности Азербайджана в Европейском суде по правам человека ", - говорится в сообщении