Հայաստանը երկրորդ անգամ է դիմել ՄԱԿ արդարադատության միջազգային դատարան
Հայաստան-Արցախ ճանապարհին անցակետ տեղադրելուց հետո, Հայաստանն արդեն երկրորդ անգամ է դիմում ՄԱԿ արդարադատության միջազգային դատարան․ այս մասին Radar Armenia-ին հայտնեցին միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի գրասենյակից։
«Երևանն ակնկալում է Հաագայից, մինչև մեր հայցով վերջնական վճիռը, միջանկյալ միջոց կիրառել Բաքվի նկատմամբ՝ պահանջելով անխափան տեղաշարժի ապահովում Լաչինի միջանցքով:
Միջազգային իրավական հարցերով Հայաստանի ներկայացուցչի գրասենյակն Ադրբեջանի անպատասխանատվության հարցը բարձրացրել է նաև Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում»,– հայտնեցին գրասենյակից:

Armenia applied to the UN International Court of Justice for the second time
After installing a checkpoint on the Armenia-Artsakh road, Armenia is turning to the UN International Court of Justice for the second time. This was reported to Radar Armenia by the representative's office for international legal issues.
"Yerevan expects from The Hague, until the final decision on our lawsuit, to apply an interim measure to Baku, demanding uninterrupted movement through the Lachin Corridor.
The office of the representative of Armenia on international legal issues has also raised the issue of Azerbaijan's irresponsibility in the European Court of Human Rights," the office informed.