Ոստիկանությունը զգուշացնում է. կողային ապակիների լուսաթափանցելիությունը պետք է կազմի առնվազն 70%
ՀՀ ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ ներպետական օրենսդրության իրավադրույթների և Մաքսային միության տեխնիկական կանոնակարգի համաձայն մեքենաների առջևի կողային ապակիների լուսաթափանցելիությունը պետք է կազմի առնվազն 70%:
Հունիսի 1-ից պարեկային ծառայողները և ճանապարհային ոստիկանները հայտնաբերելու են ապակիների լուսաթափանցելիության չափի խախտմամբ տրանսպորտային միջոցները և վարչական պատասխանատվության են ենթարկելու նվազագույն աշխատավարձի քսանհինգապատիկի չափով։
Հարգելի վարորդներ, կոչ ենք անում հեռացնել առջևի կողային ապակիների թաղանթապատումը կամ փոխարինել մգեցված ապակիները՝ պահպանելով լուսաթափանցելիության թույլատրելի չափերը։

Полиция предупреждает, светопропускание боковых стекол должно быть не менее 70%
Полиция РА сообщает, что согласно положениям отечественного законодательства и технических регламентов Таможенного союза прозрачность передних боковых стекол автомобилей должна быть не менее 70%.
С 1 июня сотрудники патрульно-постовой службы и сотрудники полиции будут выявлять транспортные средства с нарушениями степени прозрачности стекол и будут нести административную ответственность в размере двадцати пяти минимальных размеров оплаты труда.
Уважаемые водители, убедительно просим вас снять пленочное покрытие на передних боковых стеклах или заменить тонированные стекла, соблюдая допустимые габариты светопропускания.