«Պետք է խստագույնս դատապարտվեն»․ ՀՀ ԱՆ-ն՝ հակառակորդի կողմից շտապօգնության մեքենան թիրախավորելու մասին
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել այսօր Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից վիրավոր զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ կրակելու կապակցությամբ։
«Այսօր 16:15-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրկին կրակ են բացել վիրավոր զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ:
Առողջապահության նախարարությունը դատապարտում է մասնագիտական պարտականությունները կատարելիս բուժաշխատողների և շտապօգնության մեքենայի թիրախավորման հերթական դեպքը:
Նման գործողությունները խախտում են միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը և պետք է խստագույնս դատապարտվեն»,- ասված է հայտարարությունում:

"They should be severely condemned;" The Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia on the targeting of an ambulance by the enemy
The Ministry of Health of the Republic of Armenia issued a message today regarding the shooting by the Azerbaijani Armed Forces at the ambulance carrying the wounded serviceman.
"Today, around 16:15, units of the Armed Forces of Azerbaijan again opened fire at the ambulance transporting the wounded serviceman.
The Ministry of Health condemns another case targeting medical workers and an ambulance while performing their professional duties.
Such actions violate the norms of international humanitarian law and must be strictly condemned," the statement said.