ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի դեսպանն այցելել է Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան
«Միջազգային կրթություն և վարժանք» ծրագրի շրջանակներում (IMET), ամերիկյան կառավարության աջակցությամբ, ՀՀ ՊՆ ՊԱՀՀ-ում ստեղծված լինգաֆոնային լսարանի բացման արարողությանը մասնակցելու նպատակով մայիսի 16-ին ՊԱՀՀ են այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը, ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Ալիսոն Քվինը, բարձրաստիճան այլ ներկայացուցիչներ։
Հանդիպմանը մասնակցել են ՊԱՀՀ-ի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական կազմերը: Դեսպան Քվինին ներկայացվել են ՊԱՀՀ-ի ստեղծման պատմությունը, գիտահետազոտական, կրթական և գիտահրատարակչական գործունեությունը և ընթացիկ ու ապագա ծրագրերը:
ՊԱՀՀ-ի պատվավոր հյուրերի գրառման մատյանում դեսպան Քվինը իր բարձր գնահատանքն ու տպավորություններն է նշել համալսարանի արդյունավետ գործունեության վերաբերյալ:

Посол США в РА посетил Национальный исследовательский университет обороны
В рамках программы «Международное образование и обучение» (IMET), при поддержке правительства США, для участия в церемонии открытия лингвистической аудитории, созданной в НИУО МО РА, 16 мая НИУО посетили заместитель министра РА Министр обороны Арман Саргсян, полномочный посол Кристина Элисон Куинн, другие высокопоставленные представители.
На встрече присутствовали руководитель и профессорско-преподавательский состав НИУО. Послу Куинн была представлена ​​история создания НИУО, научных исследований, образовательной и научно-издательской деятельности, а также текущие и будущие планы.
Посол Куинн отметила свою высокую оценку и впечатления от эффективной деятельности университета в гостевой книге НИУО.