ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում իրականացված քրեական վարույթով ձեռք բերված ապացույցներով հիմնավորվել է, որ Կ. Խ.-ն և Վ. Ս.-ն, զբաղեցնելով համապատասխանաբար Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմի առևտրի, ծառայությունների և գովազդի բաժնի պետի և նույն բաժնի գլխավոր մասնագետի պաշտոնները, նախնական համաձայնությամբ կատարել են իրենց վստահված խոշոր չափերով գումարի հափշտակություն:
Ինչպես տեղեկացնում են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից՝ մասնավորապես՝ պարզվել է, որ Վ. Ս.-ն, Կ. Խ.-ի հետ նախնական համաձայնությամբ, 2022 թվականի հունվար-դեկտեմբերն ընկած ժամանակահատվածում, Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանի տարածքում բացօթյա առևտրի գործունեություն իրականացնող երեք տասնյակից ավելի ֆիզիկական և իրավաբանական անձանցից, ինչպես նաև՝ որպես անհատ ձեռնարկատեր հաշվառված տնտեսվարողներից առձեռն գանձել են ընդհանուր 5.570.000 ՀՀ դրամ, որից 2.790.000-ը վճարել է Երևան համայնքի գանձապետական հաշվին՝ որպես տեղական տուրք, իսկ մնացած՝ 2.780.000 ՀՀ դրամը հափշտակել ու բաշխել են միմյանց միջև:
Վերը նշված հանցավոր արարքների համար Կ. Խ.-ին և Վ. Ս.-ին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 256-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ մասերով: Քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է: Վարույթի նյութերը մեղադրական եզրակացությամբ հանձնվել են հսկող դատախազին` այն հաստատելու և դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ:

Завершено предварительное следствие по факту хищения денежных средств должностными лицами главы административного района Эребуни
Доказательства, полученные в ходе уголовного производства, проведенного в Антикоррупционном комитете РА, доказали, что К. Х. и В. С., занимая соответственно должности начальника отдела торговли, услуг и рекламы и главного специалиста главы административного района Эребуни города Еревана, по предварительному сговору совершили хищение вверенной им денежной суммы в крупном размере.
Как сообщили в Антикоррупционном комитете, в частности, было установлено, что В. С. согласно предварительной договоренности с К. Х., в период с января по декабрь 2022 г. с более чем трех десятков физических и юридических лиц, а также от бизнес-операторов, зарегистрированных в качестве индивидуальных предпринимателей, осуществляющих наружную торговую деятельность на территории административного района Эребуни г. Еревана, было собрано в общей сложности 5 570 000 драмов РА.  из которых 2 790 000 были уплачены на казначейский счет ереванской общины в качестве местного налога, а остальные 2 780 000 драмов были украдены и распределены между собой.
За вышеуказанные преступные деяния К. Х. и В. С. было предъявлено обвинение по части 1, 2 и 3 части 2 статьи 256 УК РА. Расследование уголовного дела завершено. Материалы производства по делу с обвинительным актом переданы надзирающему прокурору с просьбой утвердить его и направить в суд.