ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից հայտնում են. «Կարևորելով սոցիալական պաշտպանության ոլորտում հանդուրժողականության և համակեցության դերն ու այս ուղղությամբ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների լավագույն փորձի ուսումնասիրությունը՝ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ու ԱՄԷ հանդուրժողականության և համակեցության նախարարության միջև Արաբական Միացյալ Էմիրություններում մայիսի 10-ին փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել։
Հուշագրի շրջանակում կողմերը պարտավորվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում իրականացնել անհրաժեշտ աշխատանքներ՝ հանդուրժողականության ու համակեցության արժեքների խթանման, ինչպես նաև փորձի փոխանակման ուղղությամբ։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համատեղել ջանքերը՝ սոցիալական տարբեր խմբերին (երեխաներ, տարեցներ, հաշմանդամություն ունեցող, կյանքի դժվարին իրավիճակում հայտնված և բռնության ենթարկված անձինք, աշխատանքային միգրանտներ և այլն) ուղղված աշխատանքներում, ինչպես նաև կրթական համակարգում հանդուրժողականության ու մարդկային արժեքների ամրապնդման և մի շարք այլ ուղղություններով։
Կողմերը պարտավորվել են քննարկել համատեղ աշխատանքային հանձնաժողովի (կոմիտե) ձեւավորման հարցը, որը նպատակ ունի մշակել և իրականացնել երկկողմ շահերից բխող ծրագրեր»։

RA and UAE will carry out necessary work to promote the values of tolerance and coexistence
RA Ministry of Labor and Social Affairs informs. "Emphasizing the role of tolerance and coexistence in the field of social protection and studying the best practices of the United Arab Emirates in this direction, a memorandum of understanding was signed between the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia and the Ministry of Tolerance and Coexistence of the UAE in the United Arab Emirates on May 10.
Within the framework of the memorandum, the parties undertook to carry out necessary work in the areas of mutual interest in promoting the values of tolerance and coexistence, as well as exchanging experiences.
An agreement was reached to combine efforts in work aimed at different social groups (children, older people, people with disabilities, people in a difficult life situation and subjected to violence, labor migrants, etc.), as well as in strengthening tolerance and human values in the educational system and several other directions.
The parties have undertaken to discuss the issue of forming a joint working committee (committee), which aims to develop and implement programs of mutual interest."