Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները շարունակում են կրակել․ հայկական կողմն իրանական ԱԹՍ֊ներ չի օգտագործում
ՀՀ ՊՆ–ից տեղեկացնում են, որ ժամը 08:25-ի դրությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները շարունակում են հրետանային և ականանետային միջոցներից կրակը Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներով տարածվող տեղեկություններն այն մասին, թե իբր հայկական կողմը կիրառում է իրանական անօդաչու թռչող սարքեր, չի համապատասխանում իրականությանը։ՀՀ ԶՈՒ սպառազինության մեջ, ինչպես նախորդիվ հայտնել ենք, իրանական անօդաչու թռչող սարքեր չկան։

The units of the Azerbaijani Armed Forces continue to fire; the Armenian side does not use Iranian UAVs
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia informs that as of 08:25, the units of the Azerbaijani Armed Forces are continuing to fire artillery and mortars in the direction of the Armenian positions located in the Sotk sector.
The information spread by the Azerbaijani media that the Armenian side is using Iranian drones does not correspond to reality. As we previously reported, there are no Iranian drones in the arsenal of the Armenian Armed Forces.