«Անկեղծորեն խոստովանեցի, որ այս թեման «բաց էի» թողել». Աննա Հակոբյան
ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը Զագրեբում մասնակցել է «Եվրոպական առաջնորդների տիկնանց/ամուսինների գագաթնաժողովին», որի թեման մանկական գիրության եւ ճարպակալման կանխարգելումն ու դրա դեմ պայքարն է եղել: Այս մասին վարչապետի տիկինը գրել է Ֆեյսբուքի իր էջում։
«Շատ կարևոր թեմա, որի շուրջ հնչեցին հիանալի ելույթներ։ Ես անկեղծորեն խոստովանեցի, որ այս թեման «բաց էի» թողել։ Ես պետք է անկեղծ ասեմ, որ այս թեման իմ ուշադրության կենտրոնում չի եղել թերևս օբյեկտիվ պատճառներով՝ պայմանավորված այնպիսի կարևոր խնդիրներով, ինչպիսիք են պատերազմը, Լաչինի միջանցքի շրջափակումն ու Լեռնային Ղարաբաղում առաջացած հումանիտար ճգնաժամը:
Լեռնային Ղարաբաղում կան բազմաթիվ երեխաներ, որոնք սնունդ ստանալու հետ կապված խնդիրներ ունեն: Բայց ես շատ եմ կարևորում այս թեման, շնորհակալություն եմ հայտնում այստեղ գտնվելուս հրավերի համար։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը ջանքեր է գործադրում այստեղ քննարկված խնդիրների կանխարգելման ուղղությամբ, այսուհետ հարցը կլինի իմ ուշադրության կենտրոնում ևս։ Մենք պետք է օր առաջ խնդրի դեմ պայքարենք, որ այն հետո է՛լ ավելի չբարդանա։
Սիրելի Սանյա, իսկապես շորհակալ եմ նախաձեռնության համար, հրավերի և ինձ այս շատ կարևոր խնդրի քննարկմանը մասնակցելու հնարավորություն տալու համար»,- ասացի ես։

«Я честно призналась, что «пропустила» эту тему». Анна Акопян
Супруга премьер-министра РА Анна Акопян приняла участие в "Саммите жен/супруг европейских лидеров" в Загребе, темой которого была профилактика детского ожирения и борьба с ним. Об этом супруга премьер-министра написала на своей странице в Facebook.
"Очень важная тема, по которой были сделаны отличные выступления. Я честно призналась, что "пропустила" эту тему. Должна честно сказать, что эта тема не была в центре моего внимания, возможно, по объективным причинам, связанным с такими важными вопросами, как война, блокада Лачинского коридора и гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе.
В Нагорном Карабахе много детей, у которых проблемы с питанием. Но я придаю большое значение этой теме, спасибо за приглашение быть здесь.
Правительство Республики Армения прилагает усилия для предотвращения обсуждаемых здесь проблем, отныне этот вопрос также будет в центре моего внимания. Мы должны бороться с проблемой заранее, чтобы потом она не усложнилась.
Уважаемая Сани, я очень благодарна за инициативу, за приглашение и за предоставленную мне возможность участвовать в обсуждении этого очень важного вопроса", - сказала я