Եղիշե Կիրակոսյանը կգործուղվի Ստրասբուրգ
Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչ Եղիշե Կիրակոսյանն իր գրասենյակի մի խումբ պաշտոնյաների հետ կգործուղվի Ֆրանսիա. այս մասին տեղեկանում ենք e-gov.am կայքում ՀՀ վարչապետի որոշումից։
Նրանք մայիսի 10-14-ը Ստրասբուրգում Եվրոպայի խորհրդի «Աջակցություն Հայաստանում Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի վճիռների արդյունավետ կատարմանը» ծրագրի շրջանակում կմասնակցեն «Վճիռների կատարման ինստիտուցիոնալ մակարդակի ամրապնդում» խորագրով կլոր սեղան քննարկմանը։ Նախատեսված են նաև Եվրոպայի խորհրդի տարբեր մարմինների ղեկավարների հետ երկկողմ հանդիպումներ։

Yeghishe Kirakosyan will be sent to Strasbourg
Yeghishe Kirakosyan, a representative of international legal affairs, will be sent to France with a group of officials from his office. We learn this from the RA Prime Minister's decision on the e-gov. am website.
On May 10-14, they will participate in the round table discussion entitled "Strengthening the Institutional Level of the Execution of Judgments" within the framework of the Council of Europe's "Support to the Effective Implementation of Judgments of the European Court of Human Rights in Armenia" program. Bilateral meetings with the heads of various bodies of the Council of Europe are also planned.