Միջազգային բեռնափոխադրումների երթուղու գործարկման նպատակով կստեղծվի միջգերատեսչական աշխատանքային խումբ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել միջգերատեսչական աշխատանքային խումբ ստեղծելու, դրա անհատական կազմը և աշխատակարգը հաստատելու մասին:
«Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2021 թվականի փետրվարի 25-ի N 252-Լ որոշման հավելվածի 130-րդ կետով՝
Միջազգային բեռնափոխադրումների մուլտիմոդալ արագընթաց երթուղու (այսուհետ` ՄԲՄԱԵ) գործարկման և իրանական Չաբահար նավահանգստում օպերատոր դառնալու հարցերը քննարկելու նպատակով ստեղծել միջգերատեսչական աշխատանքային խումբ (այսուհետ՝ աշխատանքային խումբ)»,- նշված է որոշման մեջ։ Միաժամանակ հաստատվել է աշխատանքային խմբի անհատական կազմն ու աշխատակարգը։

Для запуска международного грузового маршрута будет создана межведомственная рабочая группа
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян подписал постановление о создании межведомственной рабочей группы, утверждении ее индивидуального состава и порядка работы.
"Руководствуясь статьей 7 части 5 Закона Республики Армения "Об устройстве и деятельности Правительства" и пунктом 130 приложения к постановлению Правительства Республики Армения от 25 февраля N 252-Л , 2021:
Создать межведомственную рабочую группу (далее - рабочая группа) для обсуждения вопросов запуска мультимодального высокоскоростного маршрута международных грузоперевозок (далее - МВММГ) и утверждения индивидуального состава и порядка работы рабочей группы для выбора оператора в иранском порту Чабахар", - говорится в сообщении.