Հայաստան-Իրան սահմանին տղամարդու մարմնից թմրանյութ է հայտնաբերվել․ նա ձերբակալվել է
Քրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչությունում տեղեկություններ էին ստացվել, որ մի քաղաքացի Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից Հայաստան է տեղափոխելու թմրամիջոց։
Այդ ուղղությամբ վարչության ծառայողները համագործակցեցին ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության, Մեղրիի և Սիսիանի բաժինների, նաև ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության և ՌԴ սահմանապահ զորքերի ծառայողների հետ։
Մայիսի 4-ին նրանք անձնական մաքսային զննման ենթարկեցին Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից Հայաստան ժամանած 52-ամյա տղամարդուն։ Արդյունքում՝ տղամարդու մարմնից հայտնաբերվեցին մեթամֆետամինի նմանվող զանգվածներով, շուրջ 57,9 գրամ քաշով 5 փաթեթ։
52-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է։
Հայտնաբերվածն ուղարկվել է փորձաքննություն։
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Հարկ է նշել, որ ինչպես թմրամիջոցների օգտագործումը, այնպես էլ մարմնում թաքցնելը վտանգավոր է մարդու կյանքի ու առողջության համար։ Վերստինհորդորում ենք զերծ մնալ թմրամիջոցների շրջանառությունից։ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը հետևողականորեն և անզիջում պայքար է մղում կյանքեր կործանող այդ չարիքի դեմ։

Внутри тела мужчины на армяно-иранской границе были обнаружены пакеты с наркотиками, он был арестован.
Внутри тела мужчины на армяно-иранской границе были обнаружены пакеты с наркотиками,  он был арестован.
В отдел криминальной полиции по борьбе с торговлей людьми поступила информация о том, что гражданин собирался перевезти наркотики из Исламской Республики Иран в Армению.
В этом направлении сотрудники отдела взаимодействовали с Сюникским РОВД, Мегринским и Сисианским отделами, а также отделом по борьбе с контрабандой КГД и офицерами пограничных войск Российской Федерации.
4 мая они подвергли личному таможенному досмотру 52-летнего мужчину, прибывшего в Армению из Исламской Республики Иран. В результате у мужчины было обнаружено 5 пакетов с массой, похожей на метамфетамин, весом около 57,9 грамма.
52-летний мужчина задержан.
Обнаруженное отправлено на экспертизу.
Следует отметить, что как употребление наркотиков, так и их сокрытие в организме опасны для жизни и здоровья человека. Мы призываем вас воздержаться от незаконного оборота наркотиков. Полиция МВД последовательно и беспощадно борется с этим уничтожающим жизни злом.