Ցնցված եմ մարդկային կյանքեր խլած ողբերգական միջադեպերի մասին լուրերից. Նիկոլ Փաշինյանը՝ Սերբիայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական նամակ է հղել Սերբիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչին՝ Բելգրադի Վլադիսլավ Ռիբնիկար դպրոցում և Մլադենովացում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպերի կապակցությամբ։ Նամակում ասված է.
«Ձերդ Գերազանցություն,
Խորապես ցնցված եմ Բելգրադի Վլադիսլավ Ռիբնիկար դպրոցում, ինչպես նաև Մլադենովացում բազմաթիվ մարդկային կյանքեր խլած ողբերգական միջադեպերի մասին լուրերից:
Այս ծանր պահին hայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից անկեղծ վշտակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն և ոգու տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Я потрясен новостями о трагических происшествиях, унесших человеческие жизни. Никол Пашинян президенту Сербии
Премьер-министр Никол Пашинян направил письмо с соболезнованиями Президенту Республики Сербии Александру Вучичу в связи с трагическими инцидентами, произошедшими в школе имени Владислава Рыбникара в Белграде и Младеноваце. В письме говорится:
«Ваше Превосходительство,
Я глубоко потрясен известием о трагических происшествиях, унесших много жизней в школе имени Владислава Рыбникара в Белграде, а также в Младеноваце.
В этот трудный момент от имени армянского народа и от себя лично выражаю искреннюю скорбь и поддержку Вам, семьям и близким погибших, желаю терпения и стойкости духа, скорейшего выздоровления пострадавшим».