Իրանի փոխդեսպանի հետ քննարկվել է դատապարտյալների փոխանցման հարցեր
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմենուհի Հարությունյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության փոխդեսպան Ալի Մոհամմադ Մոթաղիին և երրորդ աստիճանի խորհրդական Սեյեդ Ալի Ֆալլահին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են դատապարտյալների փոխանցման և դատաիրավական ոլորտում առկա համագործակցությունն ու դրա հեռանկարները: Արմենուհի Հարությունյանը պատրաստակամություն է հայտնել Արդարադատության նախարարության իրավասության սահմաններում հետամուտ լինել Հայաստանի Հանրապետությունում պատիժը կրող ԻԻՀ քաղաքացի դատապարտյալների և կալանավորների իրավունքների անխոչընդոտ իրացմանը:
Փոխդեսպանը բարձր է գնահատել մինչ օրս իրականացված հայ-իրանական համատեղ արդյունավետ աշխատանքը դատապարտյալների փոխանցման ոլորտում և հույս հայտնել, որ ապագայում ևս կգրանցվեն համագործակցության բարձր ցուցանիշներ:

Issues of the transfer of convicts were discussed with the deputy ambassador of Iran
Deputy Minister of Justice Armenuhi Harutyunyan received the deputy ambassador of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia, Ali Mohammad Motaghi, and the third-level adviser Seyed Ali Fallah.
During the meeting, the parties discussed the existing cooperation in transferring convicts, the legal sphere, and its prospects. Armenuhi Harutyunyan has expressed readiness to pursue the runaway realization of the rights of IRI citizen convicts and detainees serving their sentence in the Republic of Armenia within the jurisdiction of the Ministry of Justice.
The deputy ambassador highly appreciated the practical joint Armenian-Iranian work in transferring convicts and expressed hope that high indicators of cooperation will be recorded in the future.